Sobota, 21 září, 2024
DomůSportFootballDíaz hrdinou Liverpoolu! Reds si pochutnali na třešních z Bournemouthu, berou tři...

Díaz hrdinou Liverpoolu! Reds si pochutnali na třešních z Bournemouthu, berou tři body za jasnou výhru 3:0

Liverpool zvládl utkání pátého kola anglické Premier League, Bournemouth porazil na domácí půdě 3:0. Hrdinou utkání je dvougólový Luis Díaz, třetí zásah přidal také v prvním poločase Darwin Núňez.

Reds vyhráli druhý zápas v řadě

V obou vstřelili tři góly

Bournemouth padl podruhé v řadě

Hosté začali výborně, hned po pěti minutách se dostali do vedení. Jenže hlavní sudí po konzultaci s videorozhodčím nakonec tuto brzkou branku neuznal. Gólovou radost jim tedy překazil ofsajd.

Liverpool pořádně hrozil až v 15. minutě. Luis Díaz ale nejprve vyslal příliš slabý pokus, který neměl potenciál na úspěch. To se ale v průběhu utkání změnilo.

Rychlý Kolumbijec následně nevyužil ještě jednu zajímavou možnost. Ve 27. minutě se ale do třetice dočkal a otevřel gólový účet utkání. A pouhé dvě minuty poté se trefil podruhé, když uspěl přízemní střelou.

A ve 37. minutě bylo v podstatě rozhodnuto, když s přispěním tyče zvýšil na 3:0 Darwin Núňez. Do statistik se mohl zapsat i Egypťan Mohamed Salah, s jeho střelou si však gólman Kepa dokázal poradit.

Do kabin se tak po jednoznačné první půli šlo za vedení Liverpoolu 3:0. Po výměně stran se začalo trochu zvolna, v 56. minutě zkusil dalekonosnou ránu Ryan Gravenberch, avšak neuspěl.

Celkově zápas po výměně stran ztratil tempo, což vyplývalo z výsledku. Až v 76. minutě se skóre mohlo měnit, Federico Chiesa ale napálil jen tyč. Smůlu měli i na druhé straně, když do břevna hlavičkoval Luis Sinisterra.

To byla poslední pořádná šance zápasu a Reds tak zareagovali na domácí prohru z minulého kola vítězstvím. Po pěti zápasech jsou na 12 získaných bodech, zatímco Bournemouth jich má pouze pět.

Zdroj: Premier League, Canal+ Sport