Středa, 2 října, 2024
DomůSportFootballDebakl s Dánskem? Minulý sraz jsme si vyhodnotili jako špatný. Postup na...

Debakl s Dánskem? Minulý sraz jsme si vyhodnotili jako špatný. Postup na EURO nemáme ve svých rukou, prohlásil Suchopárek

Česká reprezentace do 21 let má před sebou dva absolutně klíčové zápasy. Kvalifikaci o postup na EURO totiž nemá ve svých rukou, a to i kvůli nedávnému srazu. I o něm na středeční tiskové konferenci hovořil kouč jednadvacítky Jan Suchopárek.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Česká reprezentace do 21 let má před sebou dva absolutně klíčové zápasy

Kvalifikaci o postup na EURO nemá ve svých rukou

Nejen o tom hovořil na středeční tiskové konferenci Jan Suchopárek

Osm bodů za šest zápasů, skóre nepříznivé 8:10 a čtvrté místo v základní skupině kvalifikace o postup na EURO U21. Minulý reprezentační sraz se jednadvacítce jednoduše nepovedl.

Češi nejprve porazili Litvu 2:1 díky gólům Denise Alijagiče a Václava Sejka, další zápas s Dánskem mohl výrazně zamíchat kartami co do šance na postup na EURO.

Jenže fotbalisté do 21 let dostali od Dánska pořádný výprask. Na stadionu ve Vejle se nejprve ve 28. minutě trefil přesně William Boving. V druhém poločase pak Dánové nastříleli českému týmu další čtyři góly a debakl byl na světě.

Zápas se nepovedl všem, zklamal také brankář Antonín Kinský, který nyní září ve Slavii. Se současnou formou je ale pro trenéra české jednadvacítky jasnou volbou.

Nutno dodat, že na středeční tiskové konferenci byla oznámena nominace právě na oba nadcházející zápasy. Je v ní hned několik změn, které okomentoval Jan Suchopárek. Kouč týmu U21 ale také promluvil na téma minulého nepovedeného srazu.

Suchopárek o nepovedeném minulém srazu

„Vyhodnotili jsme si tento sraz jako špatný. To je vidět i na nominaci. Myslím, že jsme v září nezvládli už zápas v Litvě, kde jsme soupeře pustili do vedení, a navíc náš výkon byl velmi slabý. V druhém poločase jsme to zachraňovali za minutu dvanáct,“ prohlásil Suchopárek na tiskové konferenci.

„Zápas s Dánskem byl hodnocený jako katastrofální. Osobně si myslím, že první poločas tak špatný z naší strany nebyl, ale nebyli jsme efektivní směrem dopředu. Chyběla nám odvaha a nebyli jsme přesní. Soupeř nás potrestal radikálně.

Ale co mi hlavně vadilo, byl přístup a odevzdanost týmu po druhé a třetí brance. Můžete utkání prohrávat, ale nemůžete ho vzdát. Z toho jsem byl hodně zklamaný a tým se musí chovat úplně jinak,“ dodal kouč české jednadvacítky.

Zdroj: Česká reprezentace, X