Čtvrtek, 19 září, 2024
DomůSportFootballDalší brzká červená? Zase jsme si zkomplikovali celý zápas. Hrát 70 minut...

Další brzká červená? Zase jsme si zkomplikovali celý zápas. Hrát 70 minut v deseti je prostě špatně, přiznal po Baníku Horejš

Fotbalisté Hradce Králové prožívají rozpačitý vstup do nové sezóny. V zápase s Baníkem se totiž znovu střelili do vlastní nohy, když podruhé v řadě na začátku utkání obdrželi červenou kartu. I o tom po střetnutí s ostravským celkem hovořil trenér Hradce David Horejš.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarmaVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Hradec Králové prohrál v Ostravě 0:1

Votroci podruhé v řadě inkasovali brzkou červenou kartu

Trenér Hradce David Horejš i o tomto faktu hovořil na pozápasové tiskové konferenci

Hradec Králové je ambiciózní klub, který by se časem rád kvalifikoval do pohárové Evropy. Nutno ale dodat, že prožívá trochu rozpačitý start do nové sezóny.

Votroci v úvodním klání nového ligového ročníku porazili Teplice 1:0, poté ale podlehli favorizované Viktorii Plzeň. Následně doma zvládli těžký souboj s Mladou Boleslaví, když i přes červenou kartu otočili vývoj utkání a vyhráli 2:1.

Hosté však měli několik příležitostí na to, aby si z Hradce odvezli alespoň bod za remízový výsledek. Domácí si naopak utkání výrazně zkomplikovali už po 20 minutách, když se nechal zbytečně vyloučit Petr Juliš.

A něco podobného se opakovalo i v posledním zápase s Ostravou. Tentokrát obdržel červenou kartu Jakub Kučera, když ve 13. minutě nevybíravým zákrokem atakoval Filipa Kubalu.

Jak už na tiskové konferenci po zápase hovořil trenér Hradce David Horejš, brzkým vyloučením si jeho svěřenci znovu zkomplikovali celé utkání. Tentokrát se ale štěstí nepřiklonilo na jejich stranu. Je to něco, na co si Hradec bude muset dát v dalším průběhu sezóny pozor.

Horejš o brzké červené kartě a zaslouženém vítězství Baníku

„Průběh utkání jsme si zkomplikovali sami, kdy ve 12. minutě zápas hrubě ovlivnila červená karta. Měli jsme nějaký plán, který jsme ale potom museli celý překopat, zatáhnout se do hlubšího bloku. Ještě jsme dostali možnost po krásné akci kopat penaltu, kterou jsme taky neproměnili,“ zhodnotil trenér Horejš.

„Vážím si toho, že to s mančaftem nezacloumalo, že do druhé půlky jsme šli stejně jako s Boleslaví. Bohužel dneska se to štěstí od nás odklonilo, když jsme v 90. minutě dostali branku po střele, která šla tři metry vedle.

Na druhou stranu je ale třeba přiznat, že Baník měl těch příležitostí hodně a vyhrál zaslouženě. My jsme nebyli disciplinovaní a to ten zápas rozhodlo,“ uvedl také kouč Hradce Králové.

Horejš posléze po svém zhodnocení zápasu uvedl, že se na onen klíčový zákrok utkání raději ani nechce dívat. A to z jednoduchého důvodu – hrát totiž 70 minut v deseti dva zápasy v řadě je prostě špatně.

Zdroj: Chance Liga, FC Hradec Králové