Pondělí, 7 října, 2024
DomůSportFootballCsaplárova past v akci. Brighton dokončil senzační obrat proti Tottenhamu. Postecoglou označuje...

Csaplárova past v akci. Brighton dokončil senzační obrat proti Tottenhamu. Postecoglou označuje porážku za nejhorší od svého příchodu

Brighton & Hove Albion předvedl pozoruhodný comeback ve druhém poločase, když otočil zápas proti Tottenhamu Hotspur a zvítězil 3:2. Tento výsledek posunul Brighton na šesté místo v tabulce Premier League.

Georginio Rutter vstřelil gól a asistoval při vítězném zásahu Dannyho Welbecka

Fabian Hurzeler udělal změnu o poločase v obraně , což vedlo k zlepšení výkonu Brightonu

Trenér Spurs Ange Postecoglou byl po zápase velmi zklamaný a označil to za nejhorší porážku

Brighton předvádí neuvěřitelný comeback proti Spurs

Tottenham začal zápas ve velkém stylu, když Brennan Johnson otevřel skóre svou šestou trefou v řadě. Následně James Maddison zvýšil na 2:0 po chybě brankáře Verbruggena, a hosté tak šli do kabin s pohodlným vedením. The Seagulls však po přestávce ukázal svou sílu a odhodlání.

Po poločase začala ofenziva domácích. Yankuba Minteh snížil krátce po začátku druhé půle, když využil chyby v obraně Tottenhamu. Rutter následně vyrovnal a podílel se na vítězném gólu Welbecka, který dokončil fantastický obrat hlavou.

Hurzelerovy taktické změny vedly k obratu Brightonu

Brighton měl v prvním poločase problémy se svou vysokou obrannou linií, kterou Tottenham snadno přehrával. Trenér Hurzeler reagoval výměnou levého obránce Ferdiho Kadioglua za Pervise Estupinana, což přineslo zlepšenou defenzivní stabilitu. Brighton se díky tomu dokázal zvednout a otočit zápas.

Naopak Tottenham po skvělém prvním poločase ztratil kontrolu nad zápasem. Maddison to shrnul slovy: „Nedokázali jsme se vyrovnat s tlakem po prvním inkasovaném gólu. Ztratili jsme kontrolu nad zápasem a nemohli jsme se dostat zpět do rytmu.“

Vyjádření trenérů

Hurzeler byl po zápase nadšený: „Můj tým si zasloužil vyhrát. Hráči tvrdě pracovali a soustředili se na věci, které mohli ovlivnit. Tottenham má vždy skvělý začátek. Hrají s intenzitou a my jsme na to nebyli připraveni. Vytvořili jsme si také šance, ale v obraně se musíme zlepšit.„

„Soustředili jsme se na pozitivní věci, druhou důležitou věcí bylo vyhrávat souboje, abychom si vybudovali sebevědomí. Když prohráváte 2:0, není to snadné, ale bylo důležité zůstat pozitivní a jsem za hráče opravdu rád.“

Naopak Postecoglou neskrýval své zklamání: “ Zklamání. Frustrovaný a naprosto vyřízený. Nejhorší porážka, co jsem tady zažil. Druhý poločas byl nepřijatelný. Nechali jsme se unést tím, jak se nám dařilo, a zaplatili jsme za to.“

Zdroj: Premier League, X