Pondělí, 7 října, 2024
DomůSportFootballCo ukázala Sparta v derby? Olatunji hrál jako tělo bez duše, střídající...

Co ukázala Sparta v derby? Olatunji hrál jako tělo bez duše, střídající hráči dali naději na dobrý výsledek

Derby má být oslavou fotbalu, většinou po jeho konci slaví ale jen jeden celek. Dnes je jím Slavia, která doma v Edenu udolala Spartu poměrem 2:1 a má na rivala šestibodový náskok v Chance Lize. První poločas se Spartě hrubě nepovedl, poté ale přišlo určité zlepšení a se štěstím mohlo přijít i vyrovnání. Co v zápase ukázala?

Sparta padla v Edenu

Výborný výkon předvedl Rrahmani

Nezaujal naopak Olatunji

Sparta jela do Edenu s cílem neprohrát, jelikož po domácí porážce s Olomoucí měl rival náskok tří bodů. Začátek zápasu ale nechytla a než se stačila rozkoukat, už prohrávala po trefě Mojmíra Chytila. Dvacet minut poté bylo ještě hůře, z dálky se trefil Christos Zafeiris.

Ve zbytku první půle se spíše bránila a mnozí fanoušci se obávali podobného debaklu jako za trenéra Briana Priskeho. K tomu nedošlo, zatímco domácí polevili, hosté se zlepšili a Albion Rrahmani vykřesal naději na dobrý výsledek.

Toho se Sparta ale už nedočkala a nakonec odjela s porážkou 1:2. Slavia má na ní pohodlný náskok šesti bodů, zkušenosti z předchozích sezon nám ale dávají jasně najevo, že to ještě nic znamenat nemusí.

Co ukázala Sparta?

Sparta se do zápasu dostávala poměrně pozdě a takřka žádný hráč v prvním poločase nesnesl úplně nejlepší měřítko. I proto si nejhorší hodnocení ze všech hráčů v utkání vysloužil útočník Victor Olatunji.

Ten se na hřišti ploužil jako tělo bez duše a zdálo se, že ho zápas absolutně nezajímá. Trenér jej po zásluze v poločase vystřídal a dal šanci jiným. Právě podobné chování Nigerijce je důvodem, proč stále není útočníkem číslo 1.

Svým výkonem bohužel nezaujal ani Peter Vindahl, který sice nemohl ani za jeden gól, v týmu jako Sparta ale musíte chytit něco navíc. To se mu úplně nepovedlo, narozdíl od úterního utkání na Stuttgartu.

Třetím do party je křídelník Ermal Krasniqi, který dostal přednost před Lukášem Haraslínem a opět neukázal téměř nic, proč by měl dostávat více příležitostí. Techniku má, ale využít ji v zápasech Sparty naplno neumí.

Mimo negativa je ale potřeba se zaměřit i na určitá pozitiva a kvalitní výkon předvedl útočník Albion Rrahmani. Krátce po příchodu na hřiště si počkal na ideální moment a obstřelem poslal míč až do sítě.

Napodobil tak svou trefu v Hradci a ukázal, že se nejednalo o dílo náhody. Dobře hrál i střídající Haraslín, který pozvedl hru Sparty. Dobrý zápas má za sebou i kapitán Filip Panák.

Zdroj: Chance Liga