Středa, 16 října, 2024
DomůSportFootballChristian Eriksen zařídil po krásné akci Dánsku bod. K remíze ve Švýcarsku...

Christian Eriksen zařídil po krásné akci Dánsku bod. K remíze ve Švýcarsku výrazně pomohl i bývalý hráč pražské Slavie. Další branky bralo video

Už čtvrté vystoupení podzimní Ligy národů mezi Švýcarskem a Dánskem skončilo remízou 2:2. Oběma mužstvům navíc jeden zásah sebral videorozhodčí. O konečné podobě výsledku rozhodl dánský playmaker Christian Eriksen, k jehož brance výrazně pomohl bývalý hráč pražské Slavie.

Švýcaři hráli se Švýcarskem čtvrtý duel Ligy národů, skončil 2:2

V základní sestavě Dánů nastoupil i bývalý Slávista Alexander Bah

Hned dvě trefy turecký sudí Meler odvolal po zásahu videa

Svěřenci Murata Yakina zatím nedosáhli v tomto ročníku Ligy národů ani na jeden bod. Duel proti Dánům tak byl poslední příležitostí, jak zvrátit nevyhnutelné, tedy sestup do nižší výkonnostní skupiny Ligy národů. Mužstvo z alpské krajiny se ale trápí v ofenzivě. Formu nemá především největší útočník zbraň Breel Embolo.

Forvard Monaka se v novém ročníku ještě netrefil a má malé herní vytížení. Hostujícím Dánům pro změnu v St. Gallenu chyběla dvojice vykartovaných opor Kristiansen a Hjulmand, kteří dostali v utkání se Španělskem (prohra 1:0) druhé žluté karty. V základní sestavě Kaspera Hjulmanda ovšem nechyběl bývalý hráč Slavie Alexander Bah.

Na první vzrušení si diváci počkali až do poloviny úvodního dějství. Na podařený centr si do vápna naběhl Zeki Amdouni, ale střelu švýcarského forvarda ještě stačila hostující obrana zlikvidovat. Ve 27. minutě už to ovšem bylo 1:0 pro domácí. Remo Freuler se po centru Fernandese nejlépe zorientoval v pokutovém území a poslal svůj tým do vedení.

Christian Eriksen zakončil krásnou akci Dánů

Radost Švýcarů ale trvala pouhých několik desítek vteřin. Hned z následující akce totiž pohotově srovnal Gustav Isaksen. Křídelník římského Lazia zužitkoval parádní pas kolegy Eriksena a tváří v tvář Kobelovi nezaváhal. O chvíli později mohl navíc vedení na stranu Seveřanů strhnout Rasmus Höjlund, ale Kobel se vytáhl parádním zákrokem.

Paradoxně ale udeřilo na druhé straně. Ještě před odchodem do kabin totiž po Dorguově faulu nařídil turecký sudí Halil Umut Meler pokutový kop, a ten bez větších problémů proměnil Zeki Amdouni. Obránce italského Lecce Dorgu mohl svou chybu napravit v úvodu druhého poločasu, ale jeho gól nakonec neplatil kvůli postavení mimo hru. Vše posvětil i VAR.

Vyrovnání přišlo na pořad dne až v 69. minutě. Dánové si soupeře pěkně připravili a krásnou kombinační akci, do které se zapojil i Alexander Bah, uklidil po Hojbjergově přihrávce do prázdné branky Christian Eriksen – 2:2. Reakce Švýcarů trvala pouhé čtyři minuty. Druhou trefu Amdouniho ovšem nemohl sudí kvůli předchozímu faulu uznat.

Domácí v poslední desetiminutovce zintenzivnili hru a snažili se strhnout výsledek na svou stranu. Pěknou střelu vyslal například Granit Xhaka. Remízový výsledek si ale pozorná dánská obrana už pohlídala. Seveřané tak jsou se sedmi body na druhém místě skupiny za desetibodovým Španělskem. Třetí Srbsko posbíralo čtyři body. Švýcaři mají před posledními dvěma duely jediný.

Zdroj: Livesport