Úterý, 22 října, 2024
DomůSportFootballChorvatsko dělil malý krůček od postupu! Jak ovlivnilo vyrovnání Itálie postupové šance...

Chorvatsko dělil malý krůček od postupu! Jak ovlivnilo vyrovnání Itálie postupové šance výběru Ivana Haška?

Chorvatsko ještě v nastaveném čase druhého poločasu vedlo proti Itálii nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 1:0. Z poslední akce zápasu však Itálie dokázala vyrovnat, čímž prakticky zmařila šance Chorvatů na postup. Výběru trenéra Ivana Haška naopak výrazně pomohla.

500 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Chorvatsko vstoupilo na evropský šampionát prohrou 0:3 se Španělskem. Následně neuspělo ani s Albánií, neboť v 95. minutě vyrovnal na konečných 2:2 střídající Klaus Gjasula.

Chorvatsko tedy vstupovalo do utkání s Itálií s vědomím, že nutně potřebuje naplno bodovat. Itálii naopak k zajištění druhého místa stačil i remízový výsledek.

Podle toho také vypadal průběh utkání. Chorvatsko v prvním poločase drželo míč povětšinu času, jeho soupeř se naopak nikam nehnal. Remíza by poslala do vyřazovací části právě Italy.

O úvodní gól utkání se postaral v 55. minutě kapitán chorvatského výběru Luka Modrič. Zkušený středopolař Realu Madrid tak napravil své zaváhání, když o minutu dříve neproměnil pokutový kop.

Výběr trenéra Luciana Spallettiho následně začal na hřišti dominovat. Ani velká aktivita však nevedla k vyloženým příležitostem, a tak Chorvatsko i nadále drželo nejtěsnější možné vedení.

Chorvatsko přišlo o vedení v poslední minutě

Vyrovnání ale nakonec přišlo v 98. minutě, kdy se z poslední akce zápasu trefil Mattia Zaccagni. Jednalo se o jeho premiérovou trefu v reprezentačním dresu a stal se miláčkem národa.

Chorvatské naděje na postup ze třetího místa se ziskem dvou bodů a záporným skóre 3:6 jsou prakticky mizivé. Italský gól ale výrazně pomohl výběru Ivana Haška.

Pokud Dánsko porazí Srbsko a Slovinsko prohraje alespoň o dva góly s Anglií, bude týmu okolo kapitána Tomáše Součka stačit k postupu středeční remíza s Tureckem. Se ziskem dvou bodů by totiž postoupil právě díky lepšímu skóre.

Zdroj: UEFA, EURO 2024