Čtvrtek, 26 září, 2024
DomůSportFootballČeští reprezentanti na sílu Liverpoolu nestačili. O triumfu favorita rozhodl portugalský střelec...

Čeští reprezentanti na sílu Liverpoolu nestačili. O triumfu favorita rozhodl portugalský střelec Diogo Jota, trefili se i Salah a Gakpo

Utkání osmifinále Anglického ligového poháru proti sobě postavilo Liverpool a londýnský West Ham, za který nastoupili čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček. Na sílu soupeře ale nestačili, The Reds zvítězili 5:1. Dvakrát se prosadil Diogo Jota a Cody Gakpo, jednou Mohamed Salah.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Liverpool v osmifinále Ligového poháru porazil West Ham 5:1

Do utkání na straně londýnského týmu zasáhli i Češi Coufal se Součkem

Zápas rozhodl dvěma góly Portugalec Diogo Jota

Jako souboj českých reprezentantů se mohlo jevit utkání Anglického ligového poháru mezi Liverpoolem a West Hamem. Ze tří možností nakonec nastoupily dvě. V dresu hostujícího celku totiž nechyběli v základní sestavě Tomáš Souček a Vladimír Coufal.

Branku The Reds nakonec hájil irský borec Kelleher, Vítězslav Jaroš zůstal pouze na lavičce náhradníků. V úvodu tak mohl v klidu a pohodlí sledovat povedené rohové kopy svého spoluhráče Tsimikase, které ale k brance nevedly.

První tak trochu překvapivě udeřili hosté. Po 18. minutách dopravil míč za Kelleherova záda Danny Ings, ale branka nemohla být kvůli ofsajdu uznána. O pouhé tři minuty později už to ovšem bylo pro tým z hlavního města 1:0. Vlastní branku si vstřelil Jarell Quansah.

Utkání rozhodl Diogo Jota, čeští reprezentanti smutnili

Zaváhání svého mladšího kolegy ale ve 25. minutě napravil Portugalec Diogo Jota. Bývalý hráč Wolverhamtonu skvěle zužitkoval precizní centr Federica Chiesy a srovnal na 1:1. Favorit utkání se do hry vrátil opravdu rychle.

Z kabin do druhé půle na obou stranách dorazily totožné týmy, ale v lepším rozpoložení začali domácí. Už po čtyřech minutách je totiž dostal do vedení druhým zásahem večera Jota. Ke druhé oslavě v utkání ho vyzval nezištnou přihrávkou Curtis Jones.

Další pozdvižení pro zaplněný Anfield přišlo v 62. minutě, kdy se prezentoval razantní střelou Jones, ale gólman West Hamu Fabianski zasáhl bez větších problémů. O pár minut později mohla být na druhé straně pískána penalta za ruku Tsimikase, ale sudí Madley mlčel.

Ke konci utkání se projevila větší kvalita Liverpoolu, který poslal do dvoubrankového vedení Mohamed Salah. Zápas si hosté navíc zkomplikovali zbytečným vyloučením Edsona Álvareze. Na konci zápasu se ještě dvakrát prosadil Cody Gakpo a utkání tak skončilo vysoko 5:1.

Zdroj: Anglický ligový pohár, Nova Sport 1