Sobota, 26 října, 2024
DomůSportFootballČešky zvládly úvod baráže o EURO. Bělorusko rozdrtily poměrem 8:1 a jsou...

Češky zvládly úvod baráže o EURO. Bělorusko rozdrtily poměrem 8:1 a jsou blízko postupu do finále

České fotbalistky v kvalifikaci na EURO uhrály pouze baráž, nyní musí zvládnout čtyři zápasy. Ten první je už minulostí a nemohl dopadnout lépe. Češky naprosto rozdrtily výběr Běloruska, a to 8:1. Odveta je tedy spíše formalitou a mohou se chystat na finálový zápas, který rozhodne.

Češky zvládly úvodní zápas baráže

Bělorusko rozdrtily poměrem 8:1

Finále je takřka jistě nemine

Česká ženská fotbalová reprezentace v kvalifikaci o EURO příliš nezářila. V novém výkonnostním formátu totiž narazily na silné výběry Španělska, Dánska a Belgie. Z šesti utkání vybojovaly pouhé čtyři body a přímý postup na EURO jim tedy utekl.

Už před samotným startem kvalifikace ale měly jistotu baráže, ve které se aktuálně nachází. Ta se hraje na semifinále a finále a Češky v prvním dvojzápase vyzvaly Bělorusky. Oba zápasy se kvůli válce na Ukrajině hrají v neutrálním prostředí, a to v chorvatské Veliké Gorici.

Češky byly favoritem zápasu a od prvních minut to dokazovaly. Ve 2. minutě vystřelila z úhlu Michaela Khýrová a překvapila tím brankářku Běloruska, která musela vytahovat míč ze sítě. Čtyři minuty poté pak vedení navýšila hráčka Slavie Kateřina Svitková.

Bělorusky poté snížily, Češky si ale dvougólové vedení vrátily zpět do svých rukou, opět zásluhou Svitkové, která se trefila střelou z hranice vápna. Následně zazářila Kamila Dubcová, která vstřelila dvě branky a navýšila vedení na 5:1.

Tímto výsledkem skončil i poločas zajímavého utkání. Tři minuty po návratu na hřiště navýšila vedení českého týmu útočnice Galatasaray Andrea Stašková, čtyři minuty na to se prosadila i zkušená obránkyně Eva Bartoňová.

V 55. minutě se pak bohužel nechala vyloučit Eliška Sonntagová, na hře se pro Češky ale nic významného nestalo. V 75. minutě se trefila i letní posila Sparty Franny Černá a Češky se tak mohly radovat z vysokého vítězství 8:1.