Úterý, 15 října, 2024
DomůSportFootballČeská lvíčata míří do baráže. Litvu porazila 3:0, zářil Daněk

Česká lvíčata míří do baráže. Litvu porazila 3:0, zářil Daněk

Česká reprezentace do 21 let si poradila s Litvou 3:0 a dostala se do baráže na EURO. Důležitou výhru lvíčata zařídila až ve 2. poločase, ve kterém padly veškeré branky. Ústavní postavou se stal Kryštof Daněk, který zaznamenal gól a asistenci. Naopak tento výsledek není vůbec dobrý pro Wales, pro který šance na EURO skončily.

Česko U21 si zahraje baráž na malé EURO

Zazářil především sparťanský Kryštof Daněk

Důležité zákroky předvedl Lukáš Horníček

Úvodní poločas branku nenabídl

Česká lvíčata sice držela daleko více míč, ale do nějakých velkých šancí se nedokázala dostat. Naopak úvodní šanci zaznamenala Litva, když se ke střele uvnitř pokutového území dostal Esmilis Kausinis. Naštěstí pro nás jeho střela mířila těsně vedle branky, kterou hájil Lukáš Horníček.

Kryštof Daněk se dostal do velké šance až ve 21. minutě, když si zpracoval přihrávku ve vápně soupeře a vystřelil. Litevský brankář si však připsal skvělý brankář. Rimvydas Kiriejevas musel do akce i o minutu později, když se v hlavičkovém souboji prosadil Václav Sejk, ale branku netrefil.

Ve 39. minutě se ke střele dostal opět Sejk po přihrávce Kryštofa Daňka. Opět však skvěle zasáhl litevský brankář, který se zdál být neprůstřelný. Kiriejevas do konce poločasu předvedl ještě několik skvělých zákroků. Svým způsobem ho čeští hráči přímo trefovali.

2. poločas už nabídl branky

V 50. minutě nejdříve ale český tým podržel skvělým zákrokem Horníček. Důležitý gól lvíčata vstřelila v 53. minutě. Sejk z pravého křídla poslal kvalitní centr do pokutového území a na jeho konci stál Daněk, který míč uklidil hlavou do branky. Český tým se tak dočkal velmi důležitého gólu.

Skóre se však měnilo o 3 minuty později. Matěj Jurásek převzal na hraně pokutového území přihrávku od Daňka. Slávistický křídelník si dokázal udělat pár kliček a zakončením levou nohou nedal litevskému brankáři sebemenší šanci na zákrok. V tento moment to už vypadalo s českými šancemi na baráž velmi dobře.

Definitivní potvrzení barážové pozice přišlo v 72. minutě. Jaroslav Harušťák přihrávkou pod sebe našel zcela volného a zapomenutého Sejka, který pouze převzal míč a zakončil za bezmocného Kiriejevase. Český kapitán tak udeřil stejně jako proti Walesu, proti kterému taktéž dokázal skórovat.

Litva ovšem šance alespoň na čestnou branku nevzdávala. V 87. minutě Harušťák prohrál důležitý souboj a mohl z toho být velký průšvih. Motiejus Burba si sám míč vybojoval a celou akci sám ukončil. Do akce tak musel Horníček, který sice příliš zákroků nepředvedl, ale když už musel do akce, nebyli to pro něj vůbec jednoduché.

Zdroj: Kvalifikace na EURO U21