Středa, 2 října, 2024
DomůSportFootballBývalý útočník Slavie opět v akci! Brest rozstřílel nedávného soupeře Sparty, k...

Bývalý útočník Slavie opět v akci! Brest rozstřílel nedávného soupeře Sparty, k vysokému vítězství přispěl i Abdallah Sima

Abdallah Sima patřící Brightonu si vybudoval zajímavou kariéru. Bývalý útočník pražské Slavie v současné době působí ve francouzském Brestu, který poprvé ve své klubové historii postoupil do hlavní fáze Ligy mistrů. Borci v červených dresech vybojovali proti Salzburgu další tři body, dvakrát se prosadil právě Sima.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Abdallah Sima letos v srpnu přestoupil do francouzského Brestu

Klub z Ligue 1 poprvé ve své historii postoupil do hlavní fáze Ligy mistrů

Bývalý útočník Slavie se opět zapsal do listiny střelců, tentokrát proti Salzburgu

Pro Stade Brest je to snad až pohádkový příběh. Klub, který v historickém kontextu spadá spíše do průměru francouzské ligy a často nefiguroval ani v nejvyšší soutěži, se pro tuto sezónu dostal do ligové fáze slavné Ligy mistrů.

Brest odstartoval své působení v milionářské soutěži zápasem proti Sturmu Graz, který porazil 2:1. Tři body francouzskému klubu vystřelil Abdallah Sima.

Bývalý forvard pražské Slavie nastartoval poměrně zajímavou kariéru. Po působení v Edenu přestoupil za osm milionů eur do Brightonu. Za anglický celek se však neprosadil dle představ a tak postupně začal chodit po hostováních.

Nejdříve to bylo Stoke City, potom Angers ve Francii a následovali skotští Rangers. Právě letos v srpnu ale Sima odešel na další hostování do Brestu. Proti Sturmu Graz nejen, že týmu vystřelil tři body, ale také zaznamenal první trefu v červenobílém dresu.

Po utkání s rakouským týmem Sima naskočil také do duelů s Toulouse a Auxerre, ve kterých ovšem neskóroval. To si však vynahradil proti Salzburgu.

Sima přispěl k vysokému vítězství Brestu

Nejdříve to byl Salzburg, který se radoval z gólu. Samson Baidoo ale nakonec branku nezapsal, sudí odhalil hru v ofsajdu. A tak ve 24. minutě otevřel gólový účet utkání právě Sima, jenž poslal Brest do jednobrankového vedení.

Další góly padaly až v druhé půli. V 66. minutě se trefil přesně Mahdi Camara, čtyři minuty nato podruhé v utkání skóroval Sima.

Druhé představení Brestu v Lize mistrů uzavřel Mathias Pereira Lage, jenž stvrdil vysoké vítězství svého týmu. To Salzburg dostal další výprask, když v úvodním klání ligové fáze milionářské soutěže nestačil na pražskou Spartu (0:3).

Zdroj: UEFA, Stade Brestois, X