Pondělí, 14 října, 2024
DomůSportFootballBývalý hráč Slavie Ihattaren se dostává do formy. Za Waalwijk nastoupil v...

Bývalý hráč Slavie Ihattaren se dostává do formy. Za Waalwijk nastoupil v přátelském utkání a dokonce se i gólově prosadil

Mohamed Ihattaren přišel do České republiky v závěru minulého roku, jeho angažmá ve Slavii ale skončilo tak, jak mnozí očekávali. Nizozemský fotbalista se ale opět pokusil o restart a tentokrát začíná hrát i zápasy. Za Waalwijk dostává první minuty v Eredivisie a v přátelském utkání během reprezentační pauzy dokonce poprvé skóroval proti Go Ahead Eagles.

Ihattaren se začíná rozehrávat

Za Waalwijk už odehrál i ligové zápasy

V přátelském utkání vstřelil první gól

Tehdy ještě šestnáctiletý Mohamed Ihattaren platil za jednoho z nejtalentovanějších fotbalistů světa. V době, kdy začal nastupovat za PSV, měl hodnotu 22 milionů eur a predikovala se mu zářná budoucnost v jednom z předních evropských celků. Poté ale přišel nečekaný životní zlom.

Smrt otce jej zasáhla natolik, že se na fotbal přestal soustředit a měl psychické potíže. Kluby se mu vyhýbaly a nikde se nedokázal prosadit. V závěru minulého roku se mu rozhodla dát šanci pražská Slavia, přičemž mu dala kontrakt založený na výkonnostní složce.

Nizozemec se ale s klubem rozloučil bez jediného utkání, jelikož se dohodl s klubem na oboustranném rozvázání smlouvy. Ani jedna strana zkrátka nebyla s angažmá spokojena a fotbalová veřejnost už nepochybovala o tom, že se jedná o konec jedné fotbalové kariéry.

Ihattaren se ale nevzdal a rozhodl se bojovat. Agent José Fortes Rodriguez ze stáje zesnulého agenta Mina Raioly se mu rozhodl s pomocí mnoha expertů kariéra naposledy nastartovat a nakonec si vybojoval angažmá v nizozemském Waalwijku.

Ihattaren se začíná dostávat do zápasového tempa

Dvaadvacetiletý fotbalista s Waalwijkem podepsal roční smlouvu s opcí na další rok v případě oboustranné spokojenosti. Okamžitě se zapojil do tréninkového procesu s A-týmem a snaží se trénovat natolik, aby si vybojoval stálé místo v sestavě.

Na konci měsíce září si odbyl debut proti Ajaxu, když naskočil na 11 minut za stavu 0:1. Ajax nakonec přidal i druhý gól a Ihattaren porážku odvrátit nedokázal. Týden na to odehrál čtyři minuty u další porážky, tentokrát s Utrechtem.

Waalwijk je tak po osmi kolech beznadějně poslední, jelikož dosud nevybojoval jediný bod. V reprezentační pauze se tak tento tým rozhodl sehrát přátelské utkání s Go Ahead Eagles, které nedopadlo vůbec špatně.

Waalwijk dokázal zápas vyhrát vysoko 6:3 a již zmíněný fotbalista k výhře pomohl jednou brankou. Jeho spoluhráč Michiel Kramer o něm následně řekl, že se jedná o dost možná o nejlepšího fotbalistu jeho týmu a pokud zůstane zdravý a dostane se do formy, bude pro tým naprosto fantastický.

Zdroj: inFotbal, Studio Voetbal