Sobota, 28 září, 2024
DomůSportFootballBorussia Dortmund zažila velký šok a ještě větší obrat! Návrat do zápasu...

Borussia Dortmund zažila velký šok a ještě větší obrat! Návrat do zápasu režírovala letní posila od konkurenta

Utkání pátého kola Bundesligy nemělo v Dortmundu očekávaný vývoj. Outsider z Bochumi vyhrával už o dvě branky, ale velký šok napravila letní posila od konkurenta. Borussia Dortmund tak zažila velký obrat a konečné vítězství 4:2.

Páté kolo Bundesligy proti sobě postavilo Dortmund a Bochum

Hosté se překvapivě rychle ujali dvougólového vedení

Velký obrat režírovala letní posila ze Stuttgartu Serhou Guirassy

Střetnutí sousedních měst mělo být jasnou záležitostí domácího Dortmundu. Svěřenci Nuri Sahina si přivezli na úvod Ligy mistrů přesvědčivou výhru 3:0 z Brugg, ale velkou kaňkou v Bundeslize byl debal ze Stuttgartu (5:1).

A dobře nezačala Borussia Dortmund ani proti Bochumi. Ale popořádku. Začátek zápasu pátého ligového kola byl ve znamení Karima Adeyemiho. Domácí forvard ale svou hlavičkou Patricka Drewese nepřekonal. Neuspěla ani dělovka aktivního Juliana Brandta.

Postupně ovšem začala přebírat otěže zápasu Bochum. Tým, který se v minulém ročníku zachránil mezi německou elitou až v baráži, oslavil první branku v 16. minutě. Skvělé práce zkušeného Philippa Hofmann využil Matúš Bero a bylo to 1:0.

Borussia Dortmund může děkovat Guirrasymu

Stačilo pouhých pět minut a Signal Iduna Park zkoprněl znovu. Gólman domácích Gregor Kobel zvolil velmi špatnou rozehrávku, která skončila na kopačce Daniho de Wita a šestadvacetiletý Nizozemec nezaváhal a zvýšil vedení outsidera.

Na rozdíl tří branek mohl hned vzápětí zvýšit Myron Boadu, ale pouze minul levou tyč. A tak ještě do poločasu snížili domácí. Velkou šanci nejprve spálil Brandt, který o chvíli později narýsoval do vápna naprosto přesný centr, který zúročil Serhou Guirassy.

Po příchodu z kabin se nejprve neprosadil domácí Gross. Následně ale už vyrovnal kapitán Emre Can. Třicetiletý středopolař z pokutového kopu potrestal faul na Guirassyho. Bochum se ale rozhodně nehodlala dobře rozehraného utkání jen tak lehce vzdát. Moritze Broschinskiho ale vychytal Kobel.

A to byla chyba. Velký obrat Borussie totiž v 75. minutě dokonal svojí druhou trefou večera Guirassy. Guineyskému forvardovi přesně asistoval Adeyemi a bývalý střelec Stuttgartu propálil Drewese. Nešťastný gólman navíc následně ostudně propustil i slabou střelu Nmechy.

Zdroj: Nova Sport 3