Pondělí, 28 října, 2024
DomůSportFootballBezkrevný Matěj Jurásek! Frajer by nepředvedl výkon snad ani proti Benátkám, rozčilují...

Bezkrevný Matěj Jurásek! Frajer by nepředvedl výkon snad ani proti Benátkám, rozčilují se fanoušci. Byl jsem na něj o poločase trochu ostřejší, řekl Jindřich Trpišovský

Po výhře Slavie 3:0 nad Duklou se vedle pozitiv řeší také výkon velkého talentu sešívaných. Matěj Jurásek sice vstřelil druhou branku svého týmu, ale především v prvním poločase hodně kazil. Frajer by nepředvedl výkon snad ani proti Benátkám, píší fanoušci. Ti ho také titulují jako bezkrevného. Ostřejší na něho byl i trenér Jindřich Trpišovský.

Slavia porazila Duklu 3:0, jednu branku vstřelil Matěj Jurásek

Na mladého hráče se i tak snáší kritika za bezkrevný výkon

O poločase utkání reprezentanta kritizoval i trenér Trpišovský

Pražská Slavia si během krásného nedělního odpoledne dokráčela k jedenácté výhře v řadě. Svěřenci Jindřicha Trpišovského porazili v malém pražském derby Duklu 3:0, dvakrát se trefil Tomáš Chorý. V 57. minutě zvyšoval na 2:0 Matěj Jurásek. Jednadvacetiletý reprezentant zaznamenal svoji první ligovou branku v této sezoně.

Přesto se na něho valí, nutno říci oprávněná, kritika. Vystoupení muže, ve kterém dříme nevýdaný potenciál, jsou dlouhodobě za očekáváním. Umí předvést extratřídu, ale také zápas ledabyle odfláknout. Jak Juráskův poslední výkon proti Dukle viděl na pozápasové tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský?

„To se musím trochu zamyslet, protože se mi moc nelíbil v první půli. Byl jsem na něj i na ostatní hráče o poločase trochu ostřejší. U něj platí, že když v tom zápase úplně není, dokáže to vyřešit fantasticky, jako v tomto utkání. Což je super, ale obecně je to pro hráče složité, pokud dlouho nehrají a naskakují do utkání,“ upozornil hlavní kouč sešívaných.

Matěj Jurásek v první poločase hodně kazil

„Juráska nebavila už rozcvička a v zápase to okořenil dvěma nahrávkama soupeři a třema ztrátama balónu při kličkování. Na dva měsíce béčko, ať se vzpamatuje,“ nabídl na X řešení problému uživatel Martin Seidl. Je pravda, že většina kritiky na bývalého hráče Karviné či Vlašimi mířila za vystoupení v úvodním dějství zápasu.

V tom druhém na sebe Jurásek strhl pozornost několika akcemi a hlavně krásnou brankou. Přesto šel už v 65. minutě z placu. Nahradil ho obvyklý člen základní jedenáctky Lukáš Provod, který o čtyřiadvacet minut později vymyslel druhý gól pro Tomáše Chorého. „Matěj Jurásek tu krev asi ani darovat nemusí. Dneska byl bezkrevný,“ napsal k tomu na sociální síť X uživatel Ivo Biršel.

Ten vtipně upozornil na fakt, že utkání proti Dukle bylo zasvěceno dárcům krve. Slavia tak chtěla připomenout, že této záslužné a nutné činnosti se věnuje čím dál, tím méně lidí. Autor branky do sítě bulharského Razgradu byl velku část utkání ovšem skutečně jako kdyby mu chyběla nejdůležitější tělní tekutina.

„Ten Jurásek. To je znova horor! Frajer by nepředvedl výkon snad ani proti Benátkám,“ upozornil v dalším komentáři uživatel krystoff, že už ve čtvrtek čeká sešívané vysoupení v rámci osmifinále MOL Cup v Benátkách nad Jizerou. Lze očekávat, že právě zde se Jurásek opět objeví v základní sestavě Slavie. Odrazí se k lepším výkonům?

Zdroj: SK Slavia Praha, X