Čtvrtek, 3 října, 2024
DomůSportFootballBenfica rozdrtila Atlético Madrid a zapsala si druhé vítězství v Lize mistrů!

Benfica rozdrtila Atlético Madrid a zapsala si druhé vítězství v Lize mistrů!

Benfica předvedla na domácí půdě skvělý výkon a zcela rozložila Atlético Madrid výsledkem 4:0. Tato drtivá porážka znamenala nejen druhou výhru Benficy v letošní Lize mistrů, ale také vážné pochybnosti nad formou týmu Diega Simeoneho, který se ani nedokázal dostat k vážnému ohrožení soupeřovy branky.

Benfica zničila Atlético Madrid 4:0 díky gólům Aktürkoglua, Di Maríi, Baha a Kökçüho

Atlético Madrid neukázalo tradiční bojovnost a nedokázalo reagovat na vysoké tempo domácích

Benfica dominuje ve skupině Ligy mistrů a ukázala, že je připravena na další výzvy

Benfica Lisboa si ve druhém zápase skupiny Ligy mistrů 2024/25 poradila s Atléticem Madrid způsobem, který málokdo očekával. Tým vedený trenérem Brunem Lagem zvítězil nad španělským velkoklubem jednoznačně 4:0 a ukázal, že si na evropské scéně věří.

První gól zápasu padl už ve 13. minutě, když Fredrik Aursnes přesným pasem našel Kerema Aktürkoglua, který zakončil bez šance pro brankáře Atlética, Jana Oblaka. Atlético sice mělo šanci srovnat, když Samuel Lino trefil břevno, ale to bylo z jejich strany vše, co se týče vážného ohrožení soupeře.

Do druhého poločasu Atlético vstoupilo s několika změnami v sestavě, ale ani to nepomohlo. V 55. minutě zahrál Ángel Di María pokutový kop, kterým zvýšil vedení Benficy na 2:0. Po této brance Atlético naprosto ztratilo dech a Benfica už jen navyšovala skóre.

Třetí gól přidal Alexander Bah po rohovém kopu, když si pohlídal hlavičkový souboj a nemilosrdně zakončil. Závěrečný úder přidal Orkun Kökçü, když proměnil druhý pokutový kop večera po faulu na Zekiho Amdouniho.

Atletico v krizi

Zatímco Benfica oslavovala další velké vítězství, Atlético se ocitlo v hluboké krizi. Tým Diega Simeoneho nedokázal nalézt svou typickou bojovnost a pevnou defenzívu. Výsledek 4:0 je pro Atlético nejen šokem, ale také alarmem před dalšími zápasy v Lize mistrů, kde už nemají prostor na další zaváhání.

Jedním z největších problémů Atlética v tomto zápase byla jejich obranná linie, která působila neobvykle zranitelně. Jan Oblak, který obvykle patří mezi nejspolehlivější brankáře v Evropě, byl tentokrát zcela bezmocný proti dobře organizovaným útokům Benficy. K tomu přispěla i nedisciplinovanost obránců, jako je Axel Witsel, který měl návrat na stadion své bývalé působiště výrazně hořčí, než očekával.

Lageho taktické mistrovství

Za úspěchem Benficy stojí nejen kvalitní výkony jednotlivých hráčů, ale i taktické přípravy trenéra Bruna Lageho. Jeho důraz na kolektivní výkon a disciplinovanou obranu přinesl své ovoce. Benfica nejenže dobře bránila, ale také efektivně využívala každou příležitost k rychlým protiútokům a set pieces.

Naopak Atlético prohrálo již devátý zápas z posledních deseti venkovních vystoupení v Lize mistrů, což je pro tým s ambicemi na úspěch v soutěži alarmující. Atlético se nyní musí soustředit na nadcházející domácí zápas proti Lille, kde potřebuje zvítězit, aby zůstalo v boji o postup​

Zdroj: SuperSport, FlashScore UK, Playing for 90