Středa, 2 října, 2024
DomůSportFootballBarcelona si smlsla na Bernu! Katalánský gigant rozstřílel švýcarského mistra vysoko 5:0....

Barcelona si smlsla na Bernu! Katalánský gigant rozstřílel švýcarského mistra vysoko 5:0. Dvakrát pálil Lewandowski

Barcelona zvládla druhé utkání ligové fáze Ligy mistrů, Young Boys Bern porazila na domácí půdě 5:0. Rozhodnuto bylo už na konci první půle, po výměně stran už se utkání pouze dohrávalo.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Barcelona získala první body v letošní LM

Dvěma zásahy se blýskl Robert Lewandowski

Bern je po dvou kolech zatím bez bodu

První možnost měl hned ve čtvrté minutě Lamine Yamal, gólman si s ní ale s přehledem poradil. V osmé minutě už domácí slavili, týmovou akci zakončoval do prázdné branky Robert Lewandowski.

Na straně hostů se jako první ozval Joel Monteiro, mířil ale hodně nepřesně a defenzivu Barcelony nevystrašil. Následně opět dvakrát hrozil favorit, Jules Koundé ani Ferran Torres však svými pokusy neuspěli.

Ve 34. minutě už s tribuny oslavovali, když po asistenci zapsal gól i křídelník Raphinha. A tři minuty poté bylo vlastně hotovo. Centrovaný míč si našel stoper Inigo Martinez a hlavou ho poslal do sítě.

V závěru první půle ještě jednu slušnou šanci zahodil Torres, Barca přesto o půli vedla s přehledem 3:0. A po výměně stran se pokračovalo podobně, druhý zásah v zápase přidal po šesti minutách Lewandowski.

Velká šance hostů vyšla naprázdno v 66. minutě, když poslal míč jenom do břevna Joel Monteiro. Hansi Flick zároveň ve druhé půli prostřídal kádr a na hrací plochu poslal několik mladíků.

A i oni pomohli k tomu, že si v 81. minutě vstřelil vlastní gól Mohamed Camara. V úplném závěru ještě neplatil gól Bernu kvůli ofsajdu a Švýcaři tak domů odjížděli z Katalánska s vysokým výpraskem 0:5.

Barcelona tak získala první body do tabulky ligové fáze Ligy mistrů. Ovšem Young Boys jsou i po dvou zápasech bez zisku jediného bodu.

Zdroj: UEFA, Nova Sport