Sobota, 21 září, 2024
DomůSportFootballBaník se v Ďolíčku na předkolo Konferenční ligy nenaladil. Bohemians berou plný...

Baník se v Ďolíčku na předkolo Konferenční ligy nenaladil. Bohemians berou plný počet bodů, rozhodla krásná trefa Hrubého

Sobotní program prvního kola nového ligového ročníku pokračoval zápasem Bohemians s Baníkem. Ačkoliv se Slezané prvním kolem chtěli naladit na předkolo Konferenční ligy, nakonec ze zápasu odchází jako poražení. Klokani vyhráli 2:1 a berou plný počet bodů.

500 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Sobotní program prvního kola nové sezóny Chance Ligy pokračoval duelem Bohemians s Baníkem

Baník si své největší šance vypracoval v prvním poločase

Za Bohemians v druhé půli skóroval Vojtěch Smrž a zařídil zelenobílým výhru 1:0

O něco lepší vstup do zápasu zaznamenali fotbalisté ostravského celku. V prvních minutách si však ani oni, ani hráči Bohemians nedokázali vytvořit žádnou větší příležitost, ze které by dokázali vyprodukovat střelecký pokus gólových parametrů.

V sedmnácté minutě si Baník vypracoval první slušnější šanci. David Buchta si našel průnikovou přihrávku a ve vápně se odhodlal ke střele k pravé tyči. Gólman Michal Reichl ale dokázal jeho projektil zlikvidovat a udržet bezgólový stav.

Ve 29. minutě si ovšem Slezané vytvořili opravdu velkou příležitost ke skórování. Filip Kubala se z pravé strany dostal k zakončení, načež ke smůle hostů trefil pouze tyč.

Následně levou nohou dorážel Ewerton, ani on však nedostal míč do brány Bohemians. O několik okamžiků později měl Kubala po zaváhání Hůlky další šanci, tentokrát ale mířil těsně vedle levé tyče.

Baník v prvním poločase měl šance na otevření gólového účtu utkání, nakonec to ale nedokázal. Ve 34. minutě se pak k nebezpečné hlavičce v pokutovém území dostal domácí Václav Drchal, míč však za záda Jakuba Markoviče neprocedil.

Za Bohemians v druhé půli skórovali Smrž a Hrubý

Naopak vstup do druhé půle vyšel lépe Klokanům. Ti měli zhruba osm minut po startu druhého dějství několik závarů, přičemž se v 54. minutě konečně prosadili. Yusuf poslal přihrávku Vojtěchu Smržovi, jenž střelou z vápna překonal Markoviče – 1:0.

Trenér Pavel Hapal už na začátku druhého poločasu poslal ze hry Jiřího Klímu a Tomáše Riga, místo nich poslal na trávník Matěje Šína a letní posilu Erika Prekopa. A kouč Baníku reagoval i po inkasované brance. Patricka Kpoza vystřídal navrátilec Daniel Holzer, útočníka Kubalu Abdullahi Tanko.

Jenže i tyto změny vedly spíše k propagačním střeleckým pokusům ze strany ostravských fotbalistů. Až v 76. minutě se k zajímavějšímu zakončení dostal střídající Tanko, brankář domácích si ale s jeho pokusem poradil.

Kouč Bohemians Jaroslav Veselý poté sáhl hned ke trojímu střídání. Yusufa na hrací ploše vystřídal Robert Hrubý, šanci místo Adama Kadlece dostal Martin Dostál a střelce Smrže na trávníku v Ďolíčku nahradil Adam Jánoš.

Posléze bylo pro Baník ještě hůř. Zpoza vápna totiž krásně napřáhl střídající Hrubý a svou přízemní pumelicí rozvlnil síť. Sudí Ondřej Berka ještě tento gól ověřoval s videorozhodčím kvůli možnému ofsajdu, gól ale nakonec uznal za regulérní.

Svěřenci trenéra Hapala snížili na rozdíl jedné branky až v nastaveném čase druhého poločasu, kdy se po pěkné souhře trefil Tanko. V osmé nastavené minutě ještě rozhodčí Berka prozkoumával možnou penaltu pro hosty kvůli zásahu rukou.

Jak ale VAR odhalil, míč se nakonec dotkl ruky muže v modrém dresu, konkrétně Jiřího Bouly. Bohemians tak v prvním kole slaví vítězství 2:1, Baník se na předkolo Evropské konferenční ligy nenaladil nejlépe.

Zdroj: Chance Liga, O2 TV Sport