Sobota, 21 září, 2024
DomůSportFootballBaník prožívá další zklamání. Na hřišti Slovácka padl 0:1, Ostravu srazil vlastní...

Baník prožívá další zklamání. Na hřišti Slovácka padl 0:1, Ostravu srazil vlastní gól Chaluše

Ostravský Baník opravdu neprožívá dobrý týden. Ve čtvrtek totiž vypadl ve třetím předkole Konferenční ligy s Kodaní a hned o tři dny později zažívá další zklamání. Od zápasu se Slováckem se čekal alespoň bod, vlastní branka Matěje Chaluše ale znamená výhru Slovácka.

500 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ostravský Baník neprožívá dobrý týden

Na Slovácku prohrál 0:1

Matěj Chaluš si vstřelil vlastní gól, tým z Uherského Hradiště bere plný počet bodů

Svěřenci Pavla Hapala zaznamenali dobrý vstup do zápasu, když se už v páté minutě do velké šance dostal Filip Kubala. Míč přes jednoho z obránců domácích ještě chtěl prostrčit na Erika Prekopa, přihrávka ale měla příliš velkou razanci a slovenského forvarda tak akorát zahnal doprava.

O několik minut později se Kubala ocitl v další šanci. Z prostoru malého vápna střílel do pravé části soupeřovy brány, Milan Heča ale zachránil svůj tým od inkasování.

Ve 12. minutě vystřelil na bránu Baníku Marek Havlík, Dominik Holec ale předvedl úžasný zákrok. Poté se činili gólmani na obou stranách, skóre se tedy znovu neměnilo. V 19. minutě sáhl kouč Hapal ke střídání, když kvůli zranění neplánovaně stáhl Matúše Rusnáka, kterého nahradil David Buchta.

Další pěkný pokus zaznamenal před 29. minutou právě Buchta, jeho střelecký pokus ovšem minul levou tyč Hečovy svatyně. Do tutové šance se ve 36. minutě dostal Stanislav Hofmann, který svou hlavičku poslal do levého spodního rohu brány Baníku.

Brankář Holec ale předvedl fantastický zákrok. Klíčová situace celého utkání nastala ve 44. minutě. Stoper Chaluš si totiž do vlastní brány srazil střelu jednoho z hráčů Slovácka, Baník tedy odcházel do kabin za nepříznivého stavu 0:1.

Baník měl v druhé půli další šance, vyrovnat ale nedokázal

V druhém dějství byla iniciativa znovu na straně Baníku. Zatímco svěřenci kouče Romana Westa se v pozdějším průběhu druhého poločasu uchylovali spíše ke kouskování hry, Slezané se stále hnali za vyrovnáním.

Hráčům ostravského celku ale v několika akcích scházela potřebná dynamika a byť do vápna Slovácka létal jeden centr za druhým, k vyloženým příležitostem to většinou nevedlo.

Nutno ale dodat, že obrovskou šanci měl v 79. minutě Erik Prekop, který v pokutovém území zakončoval pouze do jednoho z beků domácích. Z bezprostřední blízkosti hlavičkoval také Jiří Klíma, jenž však nenasměroval míč ani mezi tři tyče.

Ostrava tak znovu doplatila na tristní efektivitu ve finální fázi. Se skóre nedokázali pohnout ani střídají Ewerton, Tomáš Rigo a Abdullahi Tanko. V 82. minutě navíc druhou žlutou kartu uviděl Buchta, i přesto to ale byli hosté, kteří byli častěji na míči.

Slovácko tak sázelo na protiútoky, které ale rovněž neskončily úspěchem. První start v dresu celku z Uherského Hradiště si připsal Michael Krmenčík, jenž několikrát pomohl svému týmu ve vzdušných soubojích, podobně jako vysocí stopeři Slovácka.

To tak bere ze zápasu s Ostravou plný počet bodů a se ziskem 8 bodů se posunulo na šestou příčku ligové tabulky. Baník je momentálně s 6 body jedenáctý, ještě ho však čeká dohrávka s Karvinou.

Zdroj: Chance Liga, O2 TV Sport