Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballBaník Ostrava se vrátil na vítěznou vlnu. Hapal je rád, že se...

Baník Ostrava se vrátil na vítěznou vlnu. Hapal je rád, že se tým konečně prosadil v koncovce

Baník Ostrava se znovu vrací na vítěznou vlnu. V zápase proti ambicióznímu Liberci získal tři cenné body díky gólům Erika Prekopa a Ewertona. Trenér Pavel Hapal si po utkání pochvaloval zlepšený střelecký výkon svého týmu.

Baník Ostrava porazil Liberec 2:0

Gólové akce Baníku vedli Matěj Šín a Ewerton, který asistoval i skóroval

Trenér Hapal byl s výkonem týmu spokojen

V Ostravě se po nepříjemných prohrách z posledních zápasů znovu rozjasnilo. Baník Ostrava se dokázal vzchopit a v domácím utkání proti Liberci předvedl kvalitní výkon, který vedl k vítězství 2:0. Po smolném vyřazení z Konferenční ligy s dánským FC Kodaň a porážce na Slovácku tým pod vedením Pavla Hapala ukázal, že stále patří mezi uchazeče o pohárové příčky.

První poločas byl pro Baník spíše opatrný a tým se snažil najít svou hru. Liberec, vedený trenérem Radoslavem Kováčem, byl nebezpečnější, když například Purzitidisova hlavička a pokus Michala Hlavatého z dálky jen těsně minuly branku. Na straně Baníku se do největší šance dostal Ewerton, který málem potrestal chybu liberecké obrany hned v první minutě. Jeho snaha však skončila těsně vedle branky.

Baník se ve druhém poločase výrazně zlepšil

Po přestávce ale Baník nastoupil s větší energií a sebevědomím. Klíčovou roli sehrál Matěj Šín, který vedl obě gólové akce po rychlých protiútocích. První gól padl po nádherné akci, kdy Ewerton z pravé strany přesně našel Erika Prekopa, který ladně přehodil libereckého brankáře. Druhý gól přišel o pár minut později, kdy se Ewerton rozhodl vzít situaci na sebe a jeho tečovaná střela skončila v síti.

Ewerton měl ještě další šance, ale buď ho zastavil brankář Bačkovský, nebo mu chyběla trocha štěstí. Liberec se snažil zápas zdramatizovat, ale Markovič v bráně Baníku udržel čisté konto. Největší šanci na snížení měl Benjamin Nyarko, který ale svůj sólový únik nevyužil a jeho střelu Markovič nohou vyrazil.

Trenér Baníku Pavel Hapal po zápase vyzdvihl výkon svého týmu a ocenil zejména to, jak se hráčům podařilo eliminovat nebezpečí od Michala Hlavatého, klíčového hráče Liberce. „Už jsme potřebovali zápas, kdy se prosadíme střelecky. Příprava byla hodně o tom, jak donutit Hlavatého, aby nebyl na balonu. Kluci ve středu se o něj dobře postarali,“ řekl spokojeně Hapal pro iSport.

Na druhé straně trenér Liberce Radoslav Kováč přiznal, že Baník je v současné fázi o krok dál, co se týče sehranosti a konsolidace týmu. Zároveň ale zdůraznil, že jeho tým má velký potenciál a že je třeba trpělivosti. „Máme velmi dobré hráče, ale přišlo jedenáct nových a za měsíc udělali obrovský pokrok. Chceme, aby to šlo co nejrychleji, ale tak to nefunguje,“ řekl Kováč.

Baník Ostrava se po tomto vítězství vrací do horních pater tabulky a fanoušci doufají, že tým bude pokračovat v nastoleném trendu i v dalších zápasech. Liberec naopak čeká další práce na zlepšení výkonů a konsolidaci kádru, aby se mohl měřit s těmi nejlepšími.

Zdroj: iSport