Neděle, 22 září, 2024
DomůSportFootballAtlético Madrid zdolalo Valencii a už je před Barcelonou

Atlético Madrid zdolalo Valencii a už je před Barcelonou

Atlético Madrid zvládlo nedělní utkání La ligy, na domácí půdě zdolalo Valencii 2:0. Zápas se hrál na jednu bránu, outsidera definitivně odstřelil druhý gól domácího týmu. Svěřenci Diega Simeoneho tak na třetím místě vystřídali Barcelonu.

První střelecký pokus vyslal Antoine Griezmann, z přímého kopu ale poslal míč jen do zdi. V 17. minutě pálil francouzský útočník znovu, pokus z malého vápna však pokryl v rukavicích gólman Giorgi Mamardashvili.

Griezmann byl jedním z nejaktivnějších hráčů v prvních 25 minutách, jeho další střela ale opět trefila pouze střed branky. Dvě minuty poté zkoušel štěstí Samuel Lino, hostující brankář i tentokrát s přehledem zasáhl.

Ve 36. minutě chtěli hosté penaltu po ruce stopera Stefana Saviče, hlavní sudí ji ale ani po konzultaci s VAR neodpískal. V páté minutě nastavení se naopak radovali domácí, když po pasu Griezmanna udeřil Lino. Nepříliš fotbalový první poločas tak skončil vedením domácích 1:0.

Atletico u siebie to chyba najprzyjemniejsza drużyna do oglądania w LaLiga, wszystko tam działa. Dzisiaj mecz jakby grali z czwartoligowcem, a to Valencia, która wygrała 4 ostatnie ligowe mecze. Gdyby umieli grać na wyjazdach 😶 pic.twitter.com/E20Qh5fcNn— Franosz (@D_Franosz) January 28, 2024

Po výměně stran se pokračovalo v pozvolném tempu. Savič se v 54. minutě ukázal v pozitivním světle, jeho hlavičku ale lapil gólman hostí.

Čtyři minuty poté už to bylo o dva góly, do prázdné branky uklízel balón Memphis Depay. A mohlo být ještě hůř, když pár minut poté ve vápně fauloval José Gaya. Hlavní sudí ale po zhlédnutí opakovaného záběru penaltu odvolal.

Atlético závěr zápasu kontrolovalo, dobrá forma a defenzivní zkušenosti Diega Simeoneho byly znát. Valencia se do pořádného tlaku nedostala, v závěru pouze kopala dva rohové kopy, které se ji ale vůbec nepovedly.

Domácí hráči tak po výhře 2:0 poskočili na třetí místo tabulky, o skóre před Barcelonu. Na první místo ztrácí 11 bodů, mají však zápas k dobru. Valencia drží pohárové osmé místo, jen o dva body lepší je na sedmé příčce Betis Sevilla.

Zdroj: Nova Sport 4