Neděle, 22 září, 2024
DomůSportFootballAlex Král a jeho Espanyol dlouho vzdorovali, ale na Real Madrid sílu...

Alex Král a jeho Espanyol dlouho vzdorovali, ale na Real Madrid sílu nenašli. O výhře favorita rozhodl Rodrygo

Prestižní utkání na půdě slavného Realu Madrid má za sebou český reprezentant Alex Král. Se svým Espanyolem Barcelona ovšem na půdě favorita neuspěl. Nováček LaLigy sice vedl, ale nakonec podlehl 4:1. Rozhodl Brazilec Rodrygo.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Real Madrid porazil v šestém kole LaLigy barcelonský Espanyol 4:1

V základní sestavě hostí figuroval i český reprezentant Alex Král

O výhře Realu rozhodly branky Carvajala, Rodryga, Viníciuse Júniora a Mbappého

Real Madrid přivítal v šestém kole LaLigy Espanyol. Menší z barcelonských týmů se před sezonou do nejlepší španělské soutěže vrátil z druhé ligy a v dosavadním průběhu urval sedm bodů. Domácí chtěli vyhrát, protože na vedoucí Barcelonu již ztráceli čtyři body. A podařilo se jim to.

V základní sestavě hostí nechyběl český reprezentant Alex Král, který svůj poslední soutěžní gól vstřelil právě do sítě Realu. To ovšem bylo v jiné soutěži a v dresu jiného týmu. Loni na podzim totiž ještě Král kopal za berlínský Union v Lize mistrů.

V úvodu zápasu měl Král i všichni jeho spoluhráči plné ruce a nohy práce se zastavováním největší domácí hvězdy Kyliana Mbappého. Francouzský mistr světa ovšem neuspěl ani v jedné ze dvou šancí, které mu spoluhráči během prvního poločasu přichystali.

Alex Král druhou branku do sítě Realu nepřidal

Ještě před koncem úvodního dějství se snažil na rozhodčím Monterovi získat pokutový kop levý obránce Realu Fran Garcia, ale neuspěl. Hned v úvodu druhé části mohl skóre otevřít Mbappé, ale jeho rána z otočky nebyla dostatečně razantní.

Velké překvapení se událo v 53. minutě, kdy vyslal vcelku nenápadnou střelu z velké úhlu Jofre a belgická jednička Bílého baletu Courtouis si ji srazila do vlastní sítě. Nečekaná radost hostí ale moc dlouho netrvala. Parádní akci Bellinghama totiž na brankové čáře potvrdil Carvajal – 1:1.

Zlatý chlapec anglické kopané se v dalším průběhu utkání snažil převrátit výsledek na stranu Los Blancos, ale obrana Espanyolu působila pevným dojmem. Od 55. minuty už byl na hřišti i Vinícius Júnior, který nahradil tureckou hvězdičku Ardu Gülera.

Vysvobození pro favorita utkání přišlo v 76. minutě. Vinícius Júnior poslal z levé strany povedený centr, který precizně usměrnil do branky jeho brazilský kolega Rodrygo. A protože Alex Král další branku do sítě Realu nepřidal, sebral favorit utkání všechny body. Zvlášť, když třetí trefu předal Vinícius Júnior a čtvrtou z penalty Mbappé.

Zdroj: Nova Sport 4