Pátek, 25 října, 2024
DomůSportFootballAch ta produktivita. Slavia na Bilbau předvedla kvalitní výkon, nakonec ale padla...

Ach ta produktivita. Slavia na Bilbau předvedla kvalitní výkon, nakonec ale padla 0:1

Hodně šancí, ale žádný vstřelený gól. Slavia ze solidního výkonu na půdě Athletica Bilbaa nevytěžila ani gól, v Baskicku tak padla 0:1. Po třech kolech Evropské ligy má tak jen čtyři body na kontě.

Slavia doplatila na nevyužité šance v úvodu utkání

Gól Bilbaa zařídila drobná teč Zimy

Sešívaní mají v tabulce čtyři body

Minimálně bod, ideálně ale tři potřebovala Slavia pokud chtěla udržet krok s nejlepšími v boji o TOP 8 Evropské ligy. Ta totiž zaručuje postup přímo do osmifinále soutěže, zatímco týmy od devátého do 24. kola musejí hrát předkolo.

A sešívaní i dle predikcí měli atakovat první osmičku. Na úvod soutěže zdolali bulharský Ludogorec Razgrad, následně nevyužili tlak proti Ajaxu Amsterdam a jen remizovali 1:1. V domácím prostředí hodně nepříjemně ztracené dva body.

Získat zpět je každopádně Slavia mohla právě v Baskicku. Bilbao loni vyhrálo španělský pohár, k tomu atakovalo TOP 4, takže málem postoupilo do Ligy mistrů. Nakonec ale závody s Atléticem Madrid nezvládlo a musí se spokojit s Evropskou ligou.

Ale i v ní má Bilbao velkou motivaci uspět, vždyť právě na jejím stadionu se bude hrát finále soutěže. A stejně jako pro jakýkoli jiný tým je právě toto velký motor. Hrát finále doma, co víc si můžete přát?

Začala ale lépe Slavia, která první minuty držela svého soupeře na útočné polovině, úvodní opravdu nebezpečnou možnost Simiona Micheze gólman vyrazil na rohový kop. A nebyla to jediná šance.

Po centru z pravé strany měl gól na hlavě Diouf, o kousek ale bránu minul. Pak se momentum hry vyrovnalo, Bilbao mělo ale pouze náznaky, nikoli vyloženě šance.

Největší domácí hvězda Nico Williams se do jedné možnosti dostal, včas ho však odzbrojil Oscar Dorley. Ve 27. minutě hlavní sudí nařídil pokutový kop, po zhlédnutí opakovaného záběru ho ale zrušil a odpískal útočný faul.

Pár minut nato už šli domácí do vedení, když střelu Nica Williamse výrazně tečoval David Zima a gólman nemohl reagovat. Sešívaní se pak ve zbytku poločasu dostali do dvou slušných šancí, nejprve Lukáše Provoda vychytal gólman.

Z následného rohu neudeřil ani Michez a do kabin se tak šlo za stavu 1:0. Po výměně stran nastoupili slávisté znovu aktivně, třetí velkou možnost nevyužil Kamerunec Michez. Sešívaní každopádně tak nebezpeční nebyli.

Další slušnou šanci měl střídající Tomáš Chorý, i jeho ale domácí gólman vychytal. Jinak však Slavia ve druhé půli vyloženě nedominovala, střelecky jí to už tolik nešlo a ve Španělsku tak padla 0:1 a zůstává na čtyřech bodech.

Zdroj: Nova Sport