Úterý, 22 října, 2024
DomůSportFootballAC Milán porazil Bruggy a má první body v Lize mistrů

AC Milán porazil Bruggy a má první body v Lize mistrů

AC Milán zvládl zápas třetího kola skupinové fáze Ligy mistrů, belgické Bruggy zdolal 3:1. Zápas mu hodně usnadnilo vyloučení v první půli, do té doby totiž dominoval soupeř. Takto zůstávají body v Itálii.

Bruggy do zápasu senzačně vstoupily

Dvěma góly nakonec rozhodl domácí Tijjani Reijnders

Stejný hráč vybojoval i červenou kartu

Pokud byl některý z velkoklubů před třetím kolem Ligy mistrů pod tlakem, určitě to bylo AC Milán. Po dvou kolech v kolonce bodů nula, jinými slovy vztyčený ukazováček ve znamení varování.

Naopak Bruggy měly alespoň tři bodíky za výhru nad Sturm Graz a v Miláně mohli jejich hráči vyběhnout s čistými hlavami a tím, že prostě nemají co ztratit. Role outsidera byla přece v tomto případě jasně daná.

Oba týmy se na utkání naladily víkendovou výhrou, oba se na ni pořádně nadřely, AC dokonce v deseti mužích od 27. minuty. Hráči toho tedy o víkendu naběhali hodně a úterní odpolední zápas měl být tak trochu testem jejich sil.

O to spíš, že AC chyběli dva útočníci. Zkušený Angličan Tammy Abraham a také srbský hroťák Luka Jovič. Naskočil pro změnu jiný snajpr, čerstvý mistr Evropy a posila z Atlétika Madrid Álvaro Morata.

Lépe ale začaly Bruggy, hned ve druhé minutě měl tutovku Christos Tzolis, domácí gólman se však blýskl excelentním zákrokem. A hned o minutu později to zkoušel Ferran Jutgla, jenže dost nepřesně a nad.

Brána domácích byla v neustálé permanenci, další slušnou možnost v sedmé minutě Tzolisovi znovu vychytal gólman Mike Maignan. A dobrou pasáž uzavřelo sedm poté břevno Joela Ordoneze, za kterým se Maignan jenom ohlédl.

Následně se začal obraz hry vyrovnávat, momentum na stranu favorita spadlo ve chvíli, kdy Theo Hernandez vybojoval na svou osobu dvě žluté karty pro protihráče.

Poté tedy dvakrát hrozili domácí fotbalisté, větší ze šancí zahodil Theo Hernandez, jehož vychytal gólman. Následně se ještě jednou mýlili hosté, což je ve 34. minutě potrestalo. Parádně přímo z rohového kopu se prosadil Christian Pulisic.

Navíc tři minuty nato viděl červenou kartu Raphael Onyedika, poté co si hlavní sudí znovu prohlédl jeho zákrok na Reijnderse. Po výměně stran udělal manažer hostů změnu, která se mu hned po šesti minutách vyplatila, když se prosadil náhradník Kyriani Sabbe.

Domácí to ale nerozhodilo a rychle přispěchali s odpovědí, přízemní střelou slavil záložník Reijnders. A deset minut poté byl na konci akce znovu stejný hráč, Nizozemce tak zvýšil na 3:1.

V závěru ještě domácí udeřili jednou, ale z ofsajdu, a berou tak všechny body.

Zdroj: Nova Sport