Čtvrtek, 3 října, 2024
DomůSportBiatlonFakta, čísla a zajímavosti ze SP v Antholzi

Fakta, čísla a zajímavosti ze SP v Antholzi

Světový pohár v Antholzi uzavřel druhý trimestr probíhající sezóny. Poslední závody před mistrovstvím světa podtrhly nadvládu francouzských žen a norských mužů. Naopak ještě zdvojnásobily frustraci a zmar francouzských mužů.

• Francouzští muži mají za sebou nejhorší vstup do sezóny všech dob. Poprvé v historii jsou po šesti kolech Světového poháru bez individuální medaile.
  • Nejblíže k medaili měl z francouzských mužů Quentin Fillon Maillet v nedělním hromadném startu. Do posledního kola vyjížděl na druhém místě, v závěrečném kole ale ztratil hned 42 sekund na Johannese Daleho-Skjevdala a 25 sekund na Vebjørna Søruma a skončil čtvrtý.
  • První sezónní medaili si z Itálie odvezl rakouský tým. Ve smíšených dvojicích obsadilo osvědčené duo Lisa Hauserová a Simon Eder bronzovou příčku.
  • Lisa Hauserová a Simon Eder společně stanuli na stupních vítězů ve smíšených dvojicích již podeváté a jsou nejúspěšnější dvojicí v devítileté historii této disciplíny.
  • Švýcarský tým se po více než deseti letech dočkal vítězství ve Světovém poháru. Lena Häckiová-Großová svým triumfem ve zkráceném individuálu navázala na Selinu Gasparinovou, která v prosinci roku 2013 zvítězila ve sprintu v Le Grand-Bornand.
  • Johannes Bø ovládl i druhý zkrácený individuál v historii. Stejně jako před pěti lety v Canmore sestřelil všech 20 terčů.
  • Italské kvarteto Dorothea Wiererová, Lisa Vittozziová, Didier Bionaz a Tommaso Giacomel spolu ve smíšené štafetě nastoupilo počtvrté. V každém z těchto čtyř závodů získala italská čtveřice medaili.
  • Mona Brorssonová a Sebastian Samuelsson zajeli v sobotu 17. místem nejhorší švédský výsledek v historii smíšených dvojic. Dosud bylo švédským minimem z této disciplíny 12. pozice z Pokljuky 2020.
  • Němec Danilo Riethmüller debutoval ve Světovém poháru sedmou příčkou. Hned svým prvním startem mezi elitou si tak zajistil účast v závodě s hromadným startem. Francouzka Gilonne Guigonnatová si zase při své premiérové účasti v hromadném startu vyrovnala své maximum, když skončila osmá.
  • Vanessa Voigtová v Antholzi při třech čtyřpoložkových závodech ani jednou neminula a sestřelila všech 60 terčů. Pomohla tím i k historicky první německé výhře ve smíšených dvojicích.
  • Ve druhém trimestru se na stupně dostali jen tři biatlonisté mimo norskou reprezentaci. Při každé zastávce narušil norskou nadvládu jeden biatlonista. V Oberhofu vyhrál sprint Němec Benedikt Doll, ve sprintu v Ruhpoldingu se blýskl druhým místem Ital Tommaso Giacomel. v Antholzi v individuálu nepřipustil další norský triple Němec Johannes Kühn. Ženám pro změnu vládnou Francouzky, které pro sebe ve druhém trimestru získaly osm z patnácti míst na stupních vítězek.