Úterý, 8 října, 2024
DomůSportBiatlonDvojice Simonová/Claude obhájila vítězství na World Team Challenge

Dvojice Simonová/Claude obhájila vítězství na World Team Challenge

Francouzská dvojice Julia Simonová a Fabien Claude obhájila vítězství na exhibici World Team Challenge. Na fotbalovém stadionu v německém Gelsenkirchenu se naopak příliš nedařilo Markétě Davidové a Michalu Krčmářovi, kteří skončili osmí.

Julia Simonová a Fabien Claude jasně ovládli už první poločas. Druhá nejlepší dvojice Hanna Kebingerová a Benedikt Doll na ně ztratila 50,5 sekundy. Markéta Davidová a Michal Krčmář byli po 14 chybách dojeti o kolo a do druhého poločasu šli z posledního 10. místa a s maximální ztrátou 45 sekund.

Simonová dneska na stadionu fotbalistů Schalke 04 zářila, sestřelila v rychlém tempu 39 terčů z 40. Claude pojal finiš exhibičně, pobavil diváky a stejně dojel do cíle s náskokem minuty na druhé Norsko.

Pořadí na prvních dvou místech tak vypadalo stejně jako loni, jen Vetleho Christiansena nahradil po boku Ingrid Tandrevoldové Sturla Lægreid.

Dvakrát za sebou dokázala v minulosti zvítězit jen dvojice Linda Grubbenová a Ole Einar Bjørndalen. Sám Bjørndalen vyhrál mezi roky 2003 až 2006 dokonce čtyřikrát v řadě.

Ve finiši o třetí místo zdolal Slovinec Jakov Fak Němce Romana Reese a navázal tak na svůj úspěch z roku 2013. Na místě Teji Gregorinové dnes byla Polona Klemenčičová. Domácí páry zůstaly potřetí v řadě mimo stupně vítězů.

Čeští biatlonisté ukázali v druhém poločase střelecké zlepšení, oba trefili 17 z 20 terčů. Michal Krčmář pak ve finiši o 8. místo porazil Švýcara Staldera.

Ještě před hlavním závodem se jela Talent Team Challenge, které se zúčastnilo šest mladých párů. Vyhráli Rakušané Anna Andexerová a Lukas Haslinger. Kateřina Gotvaldová a David Eliáš obsadili páté místo.