Pondělí, 7 října, 2024
DomůSportONLINE: Ordoš hattrickem srazil Spartu, lídr uspěl v Litvínově. Kometa srovnává

ONLINE: Ordoš hattrickem srazil Spartu, lídr uspěl v Litvínově. Kometa srovnává

Litvínov – Pardubice 1:3

Tentokrát už se nepříjemným soupeřem zaskočit nenechaly. Pardubice oplatily Vervě poslední dva nezdary ze vzájemných duelů a v lítém boji jí uštědřily teprve druhou plnohodnotnou porážku na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Přitom snad s nejméně oblíbeným sokem v ročníku opět odvracely nepříznivý stav.

Poprvé v novém působišti vydatně pomohl Richard Pánik, který vsítil hned dvě branky. Nejprve ho ve 24. minutě v přečíslení skvěle oslovil týmový tahoun Lukáš Sedlák, jenž se sám jemnou tečí zasloužil o vítězný zásah, a pak slovenský útočník vítězství jistil gólem do prázdné klece. Přesilovková radost Liama Kirka ze závěru úvodní části tak přítomným fanouškům větší potěšení nepřinesla.

České Budějovice – Sparta 5:3

Připravujeme podrobnosti…

Připsali si pátou domácí výhru v řadě, v poklidu se dál drží na třetím místě tabulky. Třinečtí hokejisté v nepříliš pohledném duelu bez větších problémů předčili Plzeň zejména díky rozvaze a strategickému přístupu, zatímco Západočeši se dopustili několika chyb. Vymstila se jim mimo jiné nedisciplinovanost, z níž těžil nově příchozí útočník Adam Helewka.

Ten v úplném závěru přesilové hry v 19. minutě otevřel skóre jemnou tečí a jeho premiérový gól v extralize se stal také rozhodujícím. Ke konci druhé třetiny zase domácí využili soupeřovy zbytečné ztráty u branky a Vladimír Dravecký po Čachově přiťuknutí snadno zvýšil. Třetí zásah přidal produktivní Martin Růžička. Marek Mazanec si vychutnal první nulu v sezoně.

Velmi úspěšná je před vlastními fanoušky poslední dobou i Kometa. Brňané stejně jako Oceláři hrají v oblíbeném prostředí o pátou výhru v řadě a coby šestý tým pořadí určitě patří mezi adepty na přímý postup do čtvrtfinále. O tři body za nimi zaostává Hradec, jenž do moravské metropole míří i se starostmi ohledně trestů z jarního dopingového skandálu.

Záchranářský boj spolu nadále svádí Mladá Boleslav a momentálně poslední Kladno. Rytíři bojují s Olomoucí, aby utli šňůru devíti proher.

Mladá Boleslav – Liberec 1:4

Pokud Boleslav v posledních týdnech dovedla takřka s kýmkoli sehrát vyrovnaný hokej a pravidelně sbírat body, proti Liberci si zejména nepovedenou první třetinou slušnou reputaci dost pokazila. Druhá nejlepší ofenziva soutěže Bruslaře hned dvakrát vyšachovala skvělými kombinacemi. Na akce zakončené Tomášem Filippim a Michalem Birnerem se Středočechům reagovalo už jen stěží.

Ještě když se za jejich obranu ve 24. minutě dostal Adam Najman a z úniku puk uklidil mezi Růžičkovy betony. Úspěšná dorážka Jana Závory domácí střelecké nemohoucnosti nezbavila. Vítězství soupeře pečetil zásahem do prázdné branky Jaroslav Vlach. Bílí Tygři pokořili rivala posedmé za sebou a dál v tabulce nahání elitní čtyřku.

Čtyřicáté kolo si už ve čtvrtek předehrály Karlovy Vary s Vítkovicemi, loňský semifinalista zvítězil na západě Čech 3:0 a pokračuje ve vyvíjení tlaku na protivníky před sebou.