Neděle, 22 září, 2024
DomůBulvárLando Norris zazářil v Singapuru: Dramatický triumf a stahování Verstappenova náskoku! |

Lando Norris z McLarenu vyhrál Velkou cenu Singapuru formule 1, získal třetí triumf v sezoně i kariéře. Porazil Maxe Verstappena z Red Bullu o více než 20 sekund a zmenšil jeho náskok v šampionátu na 52 bodů. Třetí byl Norrisův týmový kolega Oscar Piastri.

Norris vyhrál Velkou cenu Singapuru stylem start-cíl a potřetí z posledních čtyř závodů stanul na stupních vítězů. I když přišel o bonusový bod za nejrychlejší kolo, navázal na triumfy z Miami a Nizozemska. Verstappen nevyhrál už osmý závod v řadě, ale skončil druhý a Norris snížil jeho náskok na 52 bodů. Hamilton při svém 350. závodě v F1 vypadl po výměně pneumatik z první desítky.

Norris ve 29. kole lehce narazil do zdi, ale poškození jeho předního křídla nebylo vážné. O dvě kola později vyměnil pneumatiky, nové křídlo nepotřeboval. Po Verstappenově zastávce se na druhé místo dostal Piastri. Ten zajel do boxů až ve 39. kole.

Australan předjel po zastávce Hamiltona i Russella díky čerstvým pneumatikám. Charles Leclerc se sice na Russella dotáhl, ale útok neprovedl a skončil pátý. Carlos Sainz oslavil 200. start sedmým místem.