Středa, 3 července, 2024
DomůSportTenisMenšík ve Wimbledonu nedotáhl do vítězného konce skvěle rozehraný duel. Tři Češi...

Menšík ve Wimbledonu nedotáhl do vítězného konce skvěle rozehraný duel. Tři Češi se v úterý představí na centrálním dvorci!

Jakub Menšík narazil při své první účasti v hlavní soutěži Wimbledonu na nelehkého soupeře. Jak jeho zápas s Kazachem Bublikem probíhal? A kdy se v All England Clubu představí další Češi?

Menšík a jeho premiéra

Tento zápas byl z českého pohledu vrcholem pondělního programu ve Wimbledonu. Naděje českého tenisu nastoupila ke své wimbledonské premiéře.

Los neměl Jakub Menšík jednoduchý. Narazil totiž na nasazené soupeře. Konkrétně číslo 23 letošního ročníku Kazacha Bublika.

Z hlediska zkušeností byl jednoznačným favoritem Bublik. Ve prospěch Menšíka hovořily jeho premiérové výsledky na US Open loni a Australian Open letos. V obou případech osmnáctiletý tenista nástrahy úvodního kola zvládnul.

Průběh zápasu

První dva sety začaly velmi podobně. Menšík získal brzy brejk svého soupeře. V první sadě se musel následně patnáct minut bít o vlastní servis, ale tento rozhodující boj zvládl a úvodní set byl jeho.

Druhá sada přinesla sice rebrejk Kazacha. Jeho hra na servisu pak už neumožnila žádnou jinou možnost na zisk druhého setu než její zisk ve zkrácené hře. Přesně to ale Menšík jednoznačným způsobem dokázal.

Vzhledem k celkovému projevu Bublika byl už v této chvíli Menšík favoritem. Na druhou stranu, poslední krok bývá nejtěžší. Což se plně projevilo ve třetí sadě. Bublik snížil na 1:2.

Rozhodující momenty

Chvíli se zdálo, že rozhodne něco jiného než body. Bublik uklouzl za základní časou a dlouho se nezvedal ze země. Nakonec ale byl schopen pokračovat v zápase a na servise byl jistější než český tenista.

V závěru setu to byl Bublik, který získal rozhodující brejk a poslal utkání do rozhodujícího dějství. Pro Menšíka bylo velmi náročné dostat se k útoku na podání soupeře. Bublik přidával eso za esem.

Když na začátku páté sady získal Kazach brejk, bylo už momentum zápasu zcela na jeho straně. Skóre se nakonec zastavilo na poměru gamů 6:2. Bublik nasázel během pěti setů 32 es.

Menšík ovšem dokázal, že je velkým příslibem českého tenisu. Bublik byl sice nakonec nad jeho síly, ale v osmnácti letech má před sebou, věřme, ještě mnoho grandslamových turnajů.

Trojitá česká účast na centrálním dvorci

Na Menšíkovy parťáky Tomáše Macháče i Víta Kopřivu čeká velký den zítra. Oba si zahrají s věhlasnými soupeři a oba tak čeká utkání na prestižní tenisové adrese.

Ještě před nimi bude na centrální dvorci k vidění zápas obhájkyně wimbledonské trofeje Markéty Vondroušové. Ta se od půl třetí našeho času utká se Španělkou Bouzas Maneirovou.

Na Víta Kopřivu čeká unikátní zkušenost. Hráč z druhé stovky žebříčku vyzve světovou dvojku Novaka Djokoviče. Tomáš Macháč následně otestuje formu loučící se britské legendy Andy Murrayho.

Úterý bude unikátním dnem pro český tenis. Věřme, že se minimálně v jednom případě budeme moct radovat z postupu.

Zdroj: Wimbledon