Neděle, 8 září, 2024
DomůSportTenisKrejčíková slaví postup! Se Španělkou se natrápila, rozhodlo se až ve třetím...

Krejčíková slaví postup! Se Španělkou se natrápila, rozhodlo se až ve třetím setu v tiebreaku

Olympijské hry jsou v plném proudu a dočkali jsme se již i startu tenisového turnaje. Barbora Krejčíková nebyla daleko vyřazení, ale po dlouhé třísetové bitvě slaví postup přes Španělku Saru Sorribes Tormo. Linda Nosková naopak na turnaji končí.

Krejčíková vstoupila do olympijského turnaje

Ve třísetové bitvě slaví vítězství

Nosková naopak na turnaji končí

Barbora Krejčíková ještě v pátek odehrála zápas v Praze společně s Kateřinou Siniakovou a už v neděli se v Paříži ukázala v rámci tenisového turnaje na olympijských hrách.

Její úvodní soupeřkou byla Sara Sorribes Tormo, 71. hráčka žebříčku WTA. A kdo si myslel, že uvidíme drtivou výhru Češky, nemohl být dál od pravdy. Ta se totiž v zápase pořádně natrápila.

V prvním setu totiž tahala za silnější konec její soupeřka, která vyhrála poměrem 6:4 za 52 minut. Krejčíkovou to ale nepoložilo a v dalším setu nadělila Španělce kanára 6:0 v čase 42 minut.

Bylo tedy jasno o tom, že rozhodne až třetí sada. Ta byla pořádně vyrovnaná a za stavu 6:6 se muselo jít na tiebreak. V něm už byla Krejčíková lepší a nakonec zvítězila ve třech setech.

Zápas trval takřka tři hodiny a jeho závěr byl pořádně zajímavý. Její další soupeřkou bude nadějná Číňanka Xinyu Wang, která si ve třech setech poradila se zkušenější Němkou Tamarou Korpatsch.

Postup nicméně neslaví jiná česká zástupkyně, a to Linda Nosková. Česká naděje vyzvala Číňanku Xiyu Wang a nestačila na ní ve dvou setech shodně 3:6.

Zdroj: Livesport