Sobota, 6 července, 2024
DomůSportOstatní sportyOsmou šipkařskou European Tour ovládl Angličan Chisnall. První nasazený Humphries se nedostal...

Osmou šipkařskou European Tour ovládl Angličan Chisnall. První nasazený Humphries se nedostal ani do osmifinále!

V neděli ve 22:30 odstartovalo finále turnaje European Tour 8, který se tentokrát konal v Německém Leverkusenu. Vyhrál Dave Chisnall, nasazená dvojka. Na turnaji nechyběl ani český zástupce Karel Sedláček, ten však skončil před branami osmifinále.

Několik překvapení a zajímavý los

Turnaj začal v pátek a hned druhým zápasem dne byl právě zápas ,,Zlého Káji“. Ten si poradil s Matthew Dennantem a postoupil dál. Překvapením prvního kola bylo vypadnutí Joe Cullena, světové 15, s Owenem Batesem, který je až 109. ve světovém žebříčku.

Ve druhém kole už se dostávali do hry i nasazení hráči, kteří měli první kolo volné. Z nich se ale nepovedlo překvapivě projít Gerwynu Priceovi, který prohrál 6-2. Owen Bates prožíval pravděpodobně největší turnaj své kariéry, když porazil nasazenou šestku Nopperta 6-5.

Zajímavý los druhého kola k sobě přivedl Roba Crosse a Michaela Smithe, světovou šestku a trojku. Až příliš snadno zvládl ,,Bully Boy“ tento zápas a poměrem 6-0 poslal Crosse domů. Druhou silnou dvojicí byli Luke Humphries a Raymond van Barneveld. Souboj mistra světa s bývalým mistrem světa vyhrály zkušenosti a Humphries, jakožto turnajová jednička, se se šampionátem loučil.

Nutno dodat, že ve druhém kole vypadl i Karel Sedláček. Ten nestačil na Němce Martina Schindlera a prohrál 6-4. Němec dominoval v průměru na tři šipky i v počtu hozených 180 a double 8 jej poslal dál.

Anglie a Nizozemsko od osmifinále dominovali

V osmifinále vystavil Bunting stopku Batesovi a vyhrál 6-0. Velkým překvapením byla porážka Michaela van Gerwena, který prohrál s Ryanem Searlem. Mezi 16ti nejlepšími dále skončil Peter Wright, jenž prohrál s Michaelem Smithem, a van Barneveld, kterého zdolal krajan van Geen.

Ve čtvrtfinále k žádnému velkému překvapení nedošlo. V semifinále se potkali dva Smithové, tedy Michael a Ross. Druhý jmenovaný vyhrál 7-5 a probojoval se do finále. Zde na něj čekala turnajová dvojka, Dave Chisnall. Ten v semifinále s přehledem vyhrál s Australanem Hetou poměrem 7-1.

Finále tudíž nabídlo anglické derby. Z něj vyšel lépe Chisnall, který zvítězil poměrem 8-6 i přesto, že Ross Smith měl o něco vyšší průměr a hodil i více 180. ,,Chizzy“ si tak připsal první vítězství European Tour této sezóny. Další turnaj se bude hrát od 30. srpna.