Čtvrtek, 4 července, 2024
DomůSportOstatní sportyBookerových 44 bodů nestačilo k vítězství Suns, Pistons překvapivě porazili silnou Oklahomu

Devin Booker opět předvedl střelecké představení, ovšem zůstal bez výraznější podpory svých hvězdných spoluhráčů a tým Phoenixu nestačil na Orlando. Nejhorší tým soutěže Detroit si překvapivě vyšlápl na silnou Oklahomu.

Booker je v poslední době ve střeleckém rozpoložení

V utkání Orlando Magic vs Phoenix Suns (113:98) opět předvedl skvělý střelecký výkon Devin Booker z Phoenixu. V letošní sezoně již jednou pokořil 50 bodovou hranici. Ovšem stejně jako při svém 62 bodovém výkonu v této sezoně, dnešních 44 bodů nevedlo k vítězství.

Zůstal totiž na vše sám. Jelikož dalším dvěma hvězdným hráčům v sestavě Suns zápas vůbec nevyšel. Kevin Durant zaznamenal pouhých 15 bodů a Bradley Beal dopadl ještě hůře, ten zaznamenal pouhých 9 bodů. Přitom Booker disponoval skvělou střelbou z pole. Proměnil plných 17 střeleckých pokusů z 26.

Střeleckého trápení hvězd Suns využili dokonale hráči Magic. Hned pět hráčů dosáhlo na dvojciferný počet bodů v čele s Paolo Bacherem, který vedl tým Orlanda s 26 body. Zlomová byla právě poslední čtvrtina utkání, kterou tým z Orlanda vyhrál o 18 bodů a do střelecké mizérie v této pasáži hry zabředl i Booker, který v tomto úseku zaznamenal pouhé 2 body. Orlando si tak připsalo cenné vítězství a vylepšilo své vyhlídky na play off s bilancí 24-22.

Detroit zaznamenal překvapivé vítězství

V utkání Detroit Pistons vs Oklahoma City Thunder (120:104) došlo k velkému překvapení, jelikož nejslabší tým letošního ročníku si vyšlápl na tým, co patří mezi nejlepší celky letošní sezony.

Pistons, kteří mají již 40 porážek v této sezoně, si vcelku překvapivě připsali teprve 6. letošní vítězství na domácí palubovce, když dokázali zdolat tým Oklahomy, který vstupoval do tohoto duelu s bilancí 32-13, tudíž byl v roli jasného favorita. Ovšem tým z Oklahomy plnil roli favorita pouze v 1. čtvrtině utkání.

Po poločase Detroit již vedl (70:61) a postupně náskok navyšoval. Výborný výkon zaznamenal především Jaren Duren, ten k 22 bodům kraloval pod koši s 21 doskoky. A skvěle tak zastoupil zraněného nejlepšího střelce Pistons Cadea Cunninghama.

V týmu Oklahomy byl tradičně nejlepším střelcem Shai Gilgeous – Alexander, jenž dostál pověsti třetího nejlepšího střelce sezony a zaznamenal 31 bodů. Ovšem na srdnatý výkon ze strany Pistons to bylo málo. A Alespoň na chvilku zažili slastný pocit vítězství nad silným týmem. Když si uvědomíme, že fanoušci tohoto tradičního týmu museli zkousnout hrůzostrašnou sérii 26 porážek v řadě.