Středa, 3 července, 2024
DomůSportMotorsportFerrari vepředu, rozladěný Verstappen, Hamilton málem havaroval. Co přinesl první trénink v...

Ferrari vepředu, rozladěný Verstappen, Hamilton málem havaroval. Co přinesl první trénink v Imole?

Formule 1 má o tomto víkendu na programu Velkou cenu Emilia Romagna. Veškeré dění na okruhu v Imole odstartoval první páteční trénink, který vyhrál Charles Leclerc. První jízdy se nevydařily McLarenu, rozladěný byl také Max Verstappen a Lewis Hamilton.

Sedmý závodní víkend v této sezóně hostí italská Imola pod hlavičkou Velké ceny Emilia Romagna. Veškeré dění na už historickém okruhu, na kterém Formule 1 poprvé v rámci oficiálního mistrovství jela v roce 1980, odstartoval první páteční volný trénink.

A jak je zvykem, týmy využívají tréninky ke zkoušce nových upgradů, postupně ladí setup pro celý závodní víkend a sbírají data pro další průběh sezóny.

Výsledky z FP1 (Free Practice 1 – pozn. red.) tak nejsou příliš reprezentativní. Nicméně, už nyní se z úvodního tréninku dalo vyčíst jedno. A to fakt, že pilotům se v moderní éře Formule 1 na tomto klasickém okruhu závodí těžko.

Úzká trať nejenže nenabízí příliš mnoho prostoru pro předjíždění, v důsledku vysoce efektivní práce s aerodynamikou měli jezdci problém v některých částech vůbec udržet vůz na trati.

Rozladěný Verstappen, vítězem Leclerc

V průběhu tréninku svůj monopost odstavil Alex Albon, mimo trať vyjeli Max Verstappen, Carlos Sainz, málem havaroval také Lewis Hamilton.

Každopádně, co se výsledků týče, FP1 vyhrál pilot Ferrari Charles Leclerc, a to s časem 1:16.990. Druhý skončil George Russell (Mercedes), třetí pak Leclercův týmový kolega Carlos Sainz. Kompletní výsledky najdete v níže přiloženém výsledku.

Nutno dodat, největší balík balík upgradů do Imoly přivezl Aston Martin. Od svých modernizací si mnohé slibuje také Ferrari, vylepšení přivezl také Mercedes.

O technických upgradech týmů a co od nich očekávat jsme probrali v preview na Velkou cenu Emilia Romagna na našem kanále Motorsportal.