DomůSportFotbalisté Girony si poradili s Alavésem a dál vedou ligu před Realem

Fotbalisté Girony si poradili s Alavésem a dál vedou ligu před Realem

Fotbalisté Girony oslavují gól, který dal útočník Portu (vpravo).

| foto: Profimedia.cz

Když Girona před týdnem zvítězila právě v Barceloně 4:2, domácí kouč Xavi argumentoval, že už není překvapením, ale kandidátem na titul. Za další výhrou ji dnes nasměroval Dovbyk v 23. minutě, když hlavou dorazil Coutovu střelu. Ještě do pauzy náskok favorita zvýšil Portu.

Po hodině hry se Dovbyk, nejlepší střelec ukrajinské ligy z minulých dvou sezon, prosadil z penalty střelou doprostřed branky a desátou trefou v ligové sezoně pojistil Gironě suverénní výhru. V tabulce střelců je druhý za Bellinghamem z Realu, který dal 13 gólů.

Před Vánoci čeká lídra tabulky ještě čtvrteční zápas proti Betisu Sevilla.