Sobota, 6 července, 2024
DomůSportFootballVyloučení Jurečky? V první chvíli jsme si mysleli, že se řeší spíše...

Vyloučení Jurečky? V první chvíli jsme si mysleli, že se řeší spíše penalta, takže to pro nás bylo velké překvapení, přiznal Trpišovský

Slavia remizovala v ligové dohrávce ve Zlíně, zápas ovlivnilo i zbytečné vyloučení Václava Jurečky. Trenér Trpišovský na tiskové konferenci o situaci promluvil a zmínil, že si společně s týmem mysleli, že se řeší pokutový kop.

V neděli měla Slavia poměrně velké problémy v ligovém klání s Jabloncem. Třikrát vedla, Jablonec ale vždy skóre srovnal. Sešívaní nakonec rozhodli o výhře v nastavení a se Zlínem si chtěli spravit chuť.

To se ale ani zdaleka nepovedlo. Výkon Slavie nebyl optimální a i když vedla po trefě Mojmíra Chytila, Kenneth Ikugar srovnal stav zápasu, který nakonec skončil remízou 1:1.

Spokojenějším týmem je tedy domácí Zlín, pro který je důležitý každý bod v boji o udržení. Slavia oproti tomu na vedoucí Spartu ztrácí 4 body a již nemá žádný zápas k dobru.

Trpišovský promluvil o zbytečné červené kartě

Závěr zápasu ovlivnil i moment z 82. minuty, kdy byl vyloučen Václav Jurečka. Fanoušci stadionu nechápali důvod, útočník Slavie udeřil svého soupeře loktem do obličeje a rozhodčí po dohodě s VARem poslal hráče do sprch.

„Situaci jsem zatím neviděl. Teď jsme si v kabině něco řekli, proběhl tam kontakt s protihráčem ve vápně, intervenoval videorozhodčí. V první chvíli jsme si mysleli, že se řeší spíše penalta, takže to pro nás bylo velké překvapení,“ řekl trenér Trpišovský na tiskové konferenci.

Slavia se dožadovala pokutového kopu o pár minut později, avšak zákrok na Lukáše Masopusta nebyl posouzen jako faul a na výsledku se nic neměnilo.

V neděli jedou sešívaní do Karviné, poté doma hostí Pardubice a následuje dvojzápas s pražskou Spartou. Brzy bychom se měli dozvědět, zda obě derby Jurečka stihne, nebo dostane trest na tři či více utkání.

Zdroj: SK Slavia Praha