Neděle, 29 září, 2024
DomůSportFootballVIDEO: Tohle se nepovedlo! Brazilec Ewerton zkoušel lob Antonína Panenky, penaltu ale...

Ostravský Baník na svém stadionu v rámci desátého kola Chance Ligy přivítal Dynamo České Budějovice. Slezský celek sice vyhrál první poločas 1:0, k dokonalosti ale přece jen něco chybělo. Penaltu vyloženě zahodil Brazilec Ewerton, který zkoušel lob Antonína Panenky.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ostravský Baník na svém stadionu v rámci desátého kola Chance Ligy přivítal Dynamo České Budějovice

Slezský celek sice vyhrál první poločas 1:0, k dokonalosti ale přece jen něco chybělo

Brazilec Ewerton zahodil penaltu, když neúspěšně zkoušel lob Antonína Panenky

Úvod zápasu patřil spíše domácím fotbalistům, byť ti si počínali poněkud nervózně. V kombinacích obou mužstev bylo několik nepřesností, mnohem více na míči ale byli hráči slezského celku, což se před utkáním objektivně čekalo.

Hosté v prvním poločase těžili zejména z protiútoků, do žádné vyložené šance se ale vlastně nedostali. Domácí obranu se snažil zlobit především Quadri Adediran, leč produktivní pohledem do gólových statistik nebyl.

Baník na druhé straně dlouho bušil do vrat Českých Budějovic, jenže ne a ne najít nějakou mezeru. Ve vápně se s míčem snažili něco udělat Tomáš Rigo, Ewerton, David Buchta nebo Erik Prekop, nic ale ke gólu nevedlo.

To se ale změnilo v 32. minutě, kdy Daniel Holzer od rohového praporku nacentroval před bránu. Hluboko ve vápně se k míči dostal Buchta, jenž si nejprve odstoupil a poté neomylně zakončil do levého spodního rohu soupeřovy brány – 1:0.

Ewerton selhal při exekuci pokutového kopu

Parádní akci mohl dalším gólem doplnit Ewerton ve 40. minutě. Hlavní sudí Vít Zaoral totiž ve 37. minutě po konzultaci s videorozhodčím odpískal penaltu pro domácí. Hráč Dynama totiž po přímém kopu Baníku zahrál rukou.

Nutno dodat, nebýt zásahu rukou, mohli svěřenci Pavla Hapala velmi pravděpodobně slavit druhou branku. Technicky velmi nadaný Brazilec každopádně při exekuci pokutového kopu selhal, když se pokoušel o lob Antonína Panenky.

Gólman Vilém Fendrich ale ještě stačil zareagovat a nohou vykopl míč mimo tři tyče. Baník sice vyhrál první poločas 1:0, vedení však mohlo být ještě výraznější.

Zdroj: Chance Liga, O2 TV Sport, X