Sobota, 29 června, 2024
DomůSportFootballVIDEO: Naděje ještě žije! Calhanoglu nejprve takto poslal Turky do vedení, později...

Česká fotbalová reprezentace hraje ve středu večer svůj nejdůležitější zápas celé sezóny. Pokud totiž Češi chtějí postoupit do osmifinále, musejí porazit Turecko. Hakan Calhanoglu však brzy po startu druhé půle gólově udeřil a poslal Turky do vedení. Česku se navíc zranil Jindřich Staněk.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Zápas byl od úvodních minut atraktivní od obou týmů, střelecky nebezpeční byli spíše Češi. Největší naději měla rána Lukáše Provoda z dálky, defenziva soupeře ale ránu zablokovala a brankář měl lehčí práci.

Bohužel pro český tým pak ale přišla velká rána. Antonín Barák dostal ve 20. minutě druhou žlutou kartu za jasný faul na jednoho z tureckých hráčů a ze hřiště se poroučel v slzách.

Záložník Fiorentiny tak bohužel oslabil svůj tým. Na druhé straně mohl stejný trest inkasovat také turecký mladík Kenan Yildiz, rozhodčí to ale na vyloučení neviděl. Po prvním poločase odešly oba týmy do šaten za bezbrankového stavu.

Jenže několik minut po začátku druhého dějství měli Češi další pořádnou smůlu. Nejprve vyslal na brankáře Merta Gunoka solidní střelecký pokus Adam Hložek. Avšak jeho projektil si nakonec za záda tureckého gólmana nenašel.

A tak v 51. udeřili Turci. Jindřich Staněk v české bráně nejprve předvedl fantastický zákrok, při kterém si ale vyhodil rameno. Míč se ale následně dostal ke kapitánovi soupeře, přičemž Hakan Calhanoglu to mezi tři tyče poslal výborně.

Staněk musel střídat, nahradil jej Matěj Kovář. Pravděpodobnost postupu do osmifinále rázem výrazně klesla. Vzhledem k červené kartě Baráka a sníženému počtu hráčů českého týmu na hřišti to už příliš nadějně nevypadalo.

Právě naději nejen svému týmu, ale i českým fanouškům, vystřelil v 66. minutě Tomáš Souček. Ten využil skvělé práce Tomáše Chorého před tureckým brankářem a poté dopravil míč do sítě. Po 70. minutě byl stav na stadionu v Hamburku 1:1.

Zdroj: EURO 2024, ČT sport