Sobota, 6 července, 2024
DomůSportFootballVIDEO: Dva góly v rychlém sledu a dáreček do šatny! Španělsko demoluje...

Sobotní podvečer nám nabídl zajímavé střetnutí mezi Španělskem a Chorvatskem, které slibovalo několik branek. Španělé byli v zápase favoritem a potvrdili to dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se trefil Morata, tři minuty poté navýšil vedení Ruiz. Na konci prvního poločasu vedení ještě navýšil Carvajal.

EURO začalo ve velkém stylu. V úvodním utkání domácí Německo doslova rozstřílelo Skotsko 5:1, v následném souboji Maďarska se Švýcarskem jsme viděli výsledek 1:3.

Velkou podívanou sliboval i další zápas v pořadí. Španělsko se nachází ve skupině smrti a nyní vyzvalo Chorvatsko. To by se rádo probojovalo do vyřazovací fáze, avšak na EURO nezačalo nejlépe.

Španěly totiž po necelé půlhodině poslal do vedení Alvaro Morata, který unikl obraně po kvalitní přihrávce a technickou přízemní střelou nedal gólmanovi Chorvatska šanci.

Dominik Livakovič inkasoval hned tři minuty poté, a tentokrát musel být na své spoluhráče pořádně naštvaný.

Překonal jej záložník PSG Fabian Ruiz, který hladce prošel skrze několik hráčů.

Ruiz převzal míč za hranicí velkého vápna a naznačil střelu, čímž překonal prvního soupeře. Poté se hezky dostal i přes druhého a vypálil přesně k tyči.

Španělsko po zásluze vedlo 2:0 a šlo si pro hladkou výhru. Chorvaté ještě v prvním poločase zlobili, ale na rozdíl od svého soupeře nedokázali být přesní a naopak ještě potřetí inkasovali.

Dani Carvajal si došel pro centr a přesnou tečí navýšil vedení Španělska na 3:0, což pro Chorvaty nevypadá vůbec dobře a zdá se, že o vítězi zápasu je rozhodnuto.

Druhý zápas skupiny B se hraje dnes ve 21 hodin. Obhájce trofeje z Itálie nastoupí proti Albánii, ve které hraje i záložník českého týmu Sparta Praha Qazim Laci.

Zdroj: EURO 2024