Pátek, 27 září, 2024
DomůSportFootballTrpišovský předal Holešovi tajný lístek a Slavia od té doby začala hrát...

Trpišovský předal Holešovi tajný lístek a Slavia od té doby začala hrát dobře. Co na něm stálo?

Pražská Slavia zvítězila v prvním utkání Evropské ligy na půdě Ludogorce Razgrad 2:0. Prvních 20 minut to přitom od ní nebyl dobrý výkon a otěže zápasu začala přebírat až ve druhé části prvního poločasu. Právě ve 20. minutě přitom Jindřich Trpišovský předal Tomáši Holešovi tajný lístek. Co na něm stálo?

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Již druhou sezónu v kuse Slavia hraje ve formaci 3-4-3. S Boleslavi a Plzní přišla obměna na 3-5-2, v Razgradu se ale opět sešívaní vrátili k jednomu hrotu. V minulé sezóně ale Slavia dokázala někdy přejít na čtyřobráncový systém, zejména v Evropě.

V Bulharsku chtěl Jindřich Trpišovský najít cestu k vítězství přes tři stopery. Jenže úvod zápasu nebyl dobrý. Sešívaní nedokázali zachytávat rozehrávku Razgradu, naopak v defenzivě byli nejistí a výkon rozhodně nepřipomínal sobotní šlágr s Plzní.

Ve 20. minutě si tak Jindřich Trpišovský zavolal Tomáše Holeše, předal mu malý lísteček a od té doby to najednou šlo. Slavia začala být důraznější, začala sbírat více odražených míčů, což vyvrcholilo vítězným gólem Matěje Juráska v 37. minutě.

Změna rozestavení

Co tedy na tajemném lístku bylo? Změna rozestavení. Trpišovský přes Holeše týmu vzkázal, že místo formace 3-4-3 přecházejí sešívaní na klasické 4-2-3-1.

To znamenalo posun Conrada Wallema s Janem Bořilem na klasické beky, Malick Diouf se posunul na levé křídlo. Ve stoperské dvojici zůstali Tomáš Holeš s Davidem Zimou.

Trochu risk to byl u Conrada Wallema, který je ofenzivním univerzálem, který navíc už i pravého halfbeka hrál přes nohu. K tomu takřka dva měsíce pořádně nehrál, více jak 15 minut odehrál naposledy 13. července v přáteláku se Žilinou. Norský fotbalista to ale zvládl s přehledem.

Slavia ve druhém poločase dostala zápas úplně pod kontrolu, když druhý gól vstřelil střídající Mojmír Chytil. Minimálně další dva góly mohli ještě přidat Malick Diouf a Ondřej Lingr, tváří v tvář brankáři ale neskórovali.

Zdroj: SK Slavia Praha, X, Radek Špryňar