Neděle, 29 září, 2024
DomůSportFootballTohle je červená karta? Old Trafford nevěří svým očím. Podívejte se, za...

Tohle je červená karta? Old Trafford nevěří svým očím. Podívejte se, za co byl kapitán Manchesteru United vyloučen

Manchester United prohrál s Tottenhamem 0:3, zápas navíc ovlivnila červená karta, kterou inkasoval kapitán Bruno Fernandes. Zákrok na Jamese Maddisona podle mnohých ovšem v žádném případě nebyl na červenou kartu, jelikož Portugalec netrefil Angličana podrážkou své kopačky.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Netrvalo to dlouho a Tottenham se na Old Trafford ujal vedení. Po skvělé akci stopera Van de Vena zakončoval do prázdné branky Brennan Johnson. Domácí stali ve vápně jako namalovaní.

Nutno ale dodat, že Manchester United skutečně mohl děkovat Onanovi za to, že stav utkání byl před poločasovou přestávkou rozdílný jen o jednu branku. Kamerunec v bráně předvedl dalších několik skvělých zákroků.

Fanoušci na Old Trafford tak nezažívali vůbec příjemné chvíle. Tottenham naopak i bez kapitána Sona hrál na soupeřově hřišti výborně. Už výše zmíněný Brennan Johnson mohl mít na kontě klidně 2 nebo 3 branky, Dejan Kulusevski se rovněž mohl postarat o zvýšení náskoku.

Klíčový moment celého zápasu ovšem přišel několik minut před poločasem. Domácí kapitán v souboji s Maddisonem uklouzl a svého protihráče lehce kontaktoval. Celý stadion ovšem utichl, když rozhodčí vytáhl červenou kartu, celkem po právu se ozval ohlušující pískot.

Nejen, že portugalský záložník uklouzl, ale ani protihráče netrefil tak, aby dostal červenou kartu. Angličan celé akci dosti přidal a zřejmě proto rozhodčí tasil kartu červené barvy. Domácímu týmu se tak celý zápas daleko více zkomplikoval.

Ten Hag následně musel reagovat a zareagoval stažením Maina a nasazením Mounta. V druhém poločase, i přes oslabení, potřebovali hráči United zrychlit. Rozehrávka domácích, nekoncentrovaná obrana a celkový pohyb, to byl problém první půle.

Jenže místo toho, aby svěřenci kouče Ten Haga ještě zkomplikovali Tottenhamu cestu za třemi body, byly z toho další góly hostí. Už na startu druhé půle se prosadil Kulusevski, v 77. minutě pečetil vítězství Spurs Dominic Solanke.

Zdroj: Premier League, X