Neděle, 8 září, 2024
DomůSportFootballSparta přestřílela Shamrock a postupuje do třetího předkola Ligy mistrů. Letenští nadělili...

Sparta přestřílela Shamrock a postupuje do třetího předkola Ligy mistrů. Letenští nadělili irskému soupeři 4 góly

Sparta má jistou skupinu některého z evropských pohárů. Po vyřazení Shamrocku Rovers se dostala do třetího předkola Ligy mistrů. Irského mistra porazila v součtu obou zápasů vysoko 6:2.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Sparta mohla jít do domácí odvety s klidnou hlavou, protože venkovní zápas se Shamrockem zvládla vítězně 2:0. Gólově o výsledku rozhodli v prvním poločase Veljko Birmančevič a po výměně stran Tomáš Wiesner.

Odveta tak začala poklidně, Sparta kontrolovala postupový výsledek a po 29 minutách přidala pojistku. Trefil se Victor Olatunji. Jen tři minuty nato každopádně Irové srovnali, Petera Vindahla propálil Aaron Greene.

Následně každý z týmů spálil jednu slušnou možnost, na straně Sparty to byl opět aktivní Olatunji. Letenští přesto ještě do poločasu vedli, po rohovém kopu se prosadila letní posila do obrany Mathias Ross.

Jak první půle skončila, tak druhá začala. Tentokrát slavili hosté, za které se podruhé trefil Greene. Tentokrát hlavou. Sparta pouhou minutu nato potvrdila sílu z rohových kopů, potřetí do vedení favorita poslal Asger Sorensen.

A v 51. minutě mohl pečeť na výhru přidat Lukáš Sadílek, gólman Irů se však blýskl excelentním zákrokem. Sparta už pak zápas zkušeně dohrávala, postup měla jistý, další pokus Qazima Laciho zablokovali hosté na rohový kop.

V 72. minutě přeci jen Letná znovu slavila, přízemní střelou slavil úspěch střídající Indrit Tuci. Sparta už si pak jen hrála, další šance nevyužili Markus Solbakken a Jan Kuchta. Mrzet je to ale nemuselo.

Sparta tak zvládla vítězně i odvetu, doma Shamrock zdolala 4:2 po dobrém ofenzivním výkonu. Soupeře pro třetí předkolo se Sparta dozví ve středu večer, bude jím vítěz utkání Maccabi Tel Aviv vs. FCSB.

Zdroj: UEFA, Nova Sport 1