Sobota, 6 července, 2024
DomůSportFootballŠpanělé propluli základní skupinou bez ztráty kytičky! Obměněná sestava porazila i Albánii,...

Španělé propluli základní skupinou bez ztráty kytičky! Obměněná sestava porazila i Albánii, rozhodl Ferran Torres

Plný počet devíti bodů vybojovali ve třech zápasech Španělé, kteří tak propluli skupinou bez ztráty kytičky. Poslední duel s Albánií vyhrála obměněná sestava díky brance Ferrana Torrese 1:0.

Španělsko s postupem v kapse se v závěrečném střetnutí základní skupiny B utkalo s Albánií. Balkánci potřebovali pro další fungování na turnaji vyhrát, protože zatím vlastnili pouhý jeden bod za remízu s Chorvatskem (2:2).

Díky jistotě prvního místa mohl Luis de la Fuente výrazně obměnit sestavu. Do branky poslal Rayu, doprava osmatřicetiletého veterána Navase ze Sevilly a pod hrotem se pohyboval aktivní Dani Olmo. Na špici sestavy se snažil Joselu.

Ve dvanácté minutě se dostali Španělé hned ke dvěma nebezpečným hlavičkám. Po centru Navase nejprve neúspěšně zakončoval Merino a o pár vteřin později pro změnu Joselu. Silnou minutu Španělska zakončil senzačním obstřelem Strakoshi Feran Torres – 1:0.

V albánském dresu byl nejlepší Asllani

Průběh zápasu přesně sedl do španělského systému, ti drželi míč a Albánci pouze běhali a moc si ho neužili. Soupeř se snažil vyrážet k protiútokům, ale jejich úspěšnost byla v podstatě nulová. První půlhodinou se Španělé prostě prokombinovali.

Kolem čtyřicáté minuty zlobil na levé straně křídelník Leverkusenu Grimaldo. Jeho dva povedené centry ale Torres ve svou druhou branku nepřetavil. První střelu na bránu zaznamenala Albánie až v 45. minutě, pumelici Asllaniho ale Raya vyrazil.

Druhou půli začal další krásný centr Grimalda, který akrobatickým kopem nevměstnal do brány Joselu. Na druhé straně se snažil balóny distribuovat Asllani, ale se spoluhráči si příliš nerozumněl. V 64. minutě se mohl prosadil střídající Broja, ale španělský gólman byl proti.

Španělé si nakonec v poklidné tempu dokráčeli pro devítibodové vítězství ve skupině a ušetřili síly na další fázi turnaje. Albánci jsou dalším týmem, který může vyrazit na dovolenou.

Zdroj: ČT Sport, UEFA.com, X