Středa, 3 července, 2024
DomůSportFootballSlávista Schranz se znovu trefil. Slovensko poslal do vedení nad Ukrajinou po...

Slávista Schranz se znovu trefil. Slovensko poslal do vedení nad Ukrajinou po přihrávce sparťana Haraslína

Úvodním utkáním pátečního programu evropského šampionát je souboj mezi fotbalisty Slovenska a Ukrajiny. V Düsseldorfu šli po odehrané čtvrthodině do vedení Slováci, protože Ivan Schranz vstřelil po asistenci Lukáše Haraslína svůj druhý gól na turnaji.

Reprezentace geografických sousedů vstoupily do 17. ME v Německu zcela opačně. Zatímco Slováci vybojovali vcelku překvapivé vítězství 1:0 nad Belgií, Ukrajinci svůj první zápas ve skupině E nezvládli. S Rumunskem prohráli jasně 0:3.

Do druhého klání na Euru poslal italský trenér ve slovenských službách Francesco Calzona nezměněnou základní sestavu, takže v útočné řadě nastoupil i střelec jediné branky z duelu s Belgičany Ivan Schranz ze Slavie. Z české ligy se v zahajovací jedenáctce znovu objevil rovněž Lukáš Haraslín ze Sparty.

Ukrajinský kouč Serhij Rebrov naopak učinil celkem čtyři změny, a to i na brankářské pozici. Andrije Lunina nahradil Anatolij Trubin. Dále místo Konopliji, Stěpaněnka a Cygankova vyběhli na hřiště Tymčyk, Bražko a Jarmolenko.

Střela na bránu byla poprvé k vidění po deseti minutách hry, když do vápna pronikl zmiňovaný Haraslín a vyslal přízemní ránu k levé tyči. Vzápětí se do šance dostal i Schranz, jenž ovšem soupeřova gólmana také nepřekonal.

V 17. minutě musel Trubin opět zasahovat. Ze zajímavé pozice zahrával přímý volný kop Hancko, ale míč nedokázal nasměrovat mimo dosah muže v rukavicích.

Ten však o minutu později inkasoval. Slováci od začátku měli mírnou herní převahu, kterou skutečně dokázali zužitkovat. Ukrajinská obrana si nepohlídala situaci po autovém vhazování Slováků.

Ty rozradostnila sparťansko-slávistická spolupráce jmenovaných útočníků. Po autu totiž zleva odcentroval Haraslín a z malého vápna hlavou prostřelil brankáře právě Schranz, který tak je na letošním vrcholném turnaji už dvougólový.

Ukrajina se tak dostala do ještě složitější situace, jelikož by za aktuálního stavu neměla na svém kontě po dvou zápasech ani bod. Naopak Slovensko se přiblížilo postupu.

Zdroj: UEFA, ČT sport, X