Pátek, 27 září, 2024
DomůSportFootballSenzační bod přihrál do Plzně nečekaný hrdina! Tep budu mít v normě, až...

Senzační bod přihrál do Plzně nečekaný hrdina! Tep budu mít v normě, až si dám cigárko, vtipkoval Koubek po velkém úspěchu

Po zápase vtipkoval o cigárku, které potřebuje ke srovnání tepu. Trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek byl s remízou 3:3 na půdě silného Eintrachtu Frankfurt velmi spokojený. Senzační bod přitom na západ Čech přihrál nečekaný hrdina.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Plzeň senzačně remizovala v německém Frankfurtu 3:3

Rozhodly o tom dvě branky v závěru utkání Evropské ligy

Nečekaným hrdinou se stal střelec a asistent Václav Jemelka

Nezdar v Edenu je zapomenut. Plzeňská Viktoria po vynikajícím finiši vydolovala v úvodním utkání hlavní fáze Evropské ligy velmi cenný bod. Ve Frankfurtu svěřenci Miroslava Koubka ještě v 85. minutě prohrávali 1:3, ale skvělý finiš jim zajistil překvapivou remízu.

„V zadních řadách Eintrachtu jsem viděl určitou nervozitu a pak se může stát všechno. Už před tím jsme tam měli řadu dobrých akcí i šancí, třeba hlavička Adua. A když dáte gól v 86. minutě, přijde závěrečná hektika a soupeř zpanikaří,“ cituje klubový web trenérova slova.

O závěrečný finiš se postaraly především standardní situace a dlouhá autová vhazování Sampsona Dweha. Nejprve se prosadil svou premiérovou trefou za Plzeň Prince Adu a závěrečnou euforii nakonec přivolal nečekaný hrdina Václav Jemelka.

TISKOVKA 🎙️,,Budu mít tep v normě, až si dám jedno cigárko, které si po zápase dávám a dneska jsem to ještě nestihl,” vtipkoval na tiskové konferenci hlavní trenér Viktorie Miroslav Koubek 🗣️TISKOVÁ KONFERENCE ➡️ https://t.co/CDUIqe8yd1 pic.twitter.com/ST7OiA67Re— FC Viktoria Plzeň (@fcviktorkaplzen) September 26, 2024

Miroslav Koubek chválil Jemelku i mladíky

„Levonozí stopeři jsou cenné zboží. Někdy byly jeho výkony výborné, někdy se mi třeba nelíbily jako například na Slavii. Ale dneska odehrál zápas velmi dobře. Svůj výkon korunoval brankou,“ řekl Koubek na adresu obránce, který navíc asistoval u trefy Adua.

Západočeši dlouho skvěle plnili taktické pokyny. Jako první se přesto prosadil rychlík Hugo Ekitike. O pouhé tři minuty později ovšem srovnal krásnou ranou aktivní Pavel Šulc. Po hodině hry ale přišly dva zásahy domácích, skórovali Dina Ebimbe a Kristensen.

Obraz hry v závěrečných patnácti minutách pomohli změnit i mladíci Alexandr Sojka a Jiří Panoš. Oba byli v utkání vidět a své příležitosti na půdě čtvrtého celku Bundesligy se zhostili na jedničku. Pomohli v závěrečném tlaku, který logicky nenechal jejich trenéra klidným.

„Budu mít tep v normě, až si dám jedno cigárko, které si po zápase dávám a dneska jsem to ještě nestihl. Teď jsem to odlehčil. Ale remíza s Eintrachtem je ohromně cenný výsledek. A hlavně po hodně dobrém výkonu,“ byl spokojený trenér Koubek.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň, ČT Sport