Čtvrtek, 4 července, 2024
DomůSportFootballRonaldo opět neskóroval, přiblížil se ale dalšímu rekordu. Portugalsko porazilo Turecko a...

Ronaldo opět neskóroval, přiblížil se ale dalšímu rekordu. Portugalsko porazilo Turecko a zajistilo si postup do osmifinále

Portugalsko si ve svém druhém zápase na Euru poradilo i s Tureckem. Ani tentokrát se neprosadil Cristiano Ronaldo, což ale Portugalce nemusí vůbec mrzet, jelikož si zajistili postup do osmifinále. Turci naopak pro jistotu postupu nesmí prohrát s Českem.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Úvodní šanci zápasu zapsalo překvapivě Turecko. Kerem Aktürkoglu si na zadní tyči našel centrovaný míč a až bránící Ruben Dias odvracel balón blížící se brankové čáře.

Portugalsko o sobě dalo vědět až ve 22. minutě. Po levé straně se protáhl Rafael Leao, předal míč Nuno Mendesovi, který ho z prvního doteku poslal do pokutového území. Na úrovni penalty si poté volný míč našel Bernardo Silva a nedal tureckému brankáři žádnou šanci.

Ve 29. minutě šel do rychlého protiútoku Joao Cancelo. Ten zkazil nahrávku, z čehož nebyl portugalský kapitán Cristiano Ronaldo vůbec nadšený. Nadšený však musel být z nedorozumění Sameta Akaydina a brankáře Altaye Bayindira, které skončilo vlastním gólem.

Ihned po rozehrání se do velmi dobré příležitosti dostal Aktürkoglu, jeho střela ale skončila na nohách Dioga Costy. Portugalský brankář si tak na rozdíl od zápasu s českým týmem připsal několik dobrých zákroků.

Portugalci v druhé půli přidali další gól, Ronaldo se neprosadil

V rámci 55. minuty se za záda turecké obrany dostal Ronaldo, většina stadionu čekala na střelu. Portugalská megastar ovšem ukázala týmového ducha a nahrála Brunu Fernandesovi před zcela prázdnou bránu. Portugalsko tak zvýšilo v kontrolovaném druhém poločase na 3:0.

Pro Ronalda to byla celkem osmá asistence na evropských šampionátech. Tímto počinem dorovnal počtem asistencí Karla Poborského, který má taktéž osm nahrávek. Český fotbalista ovšem potřeboval o tři turnaje méně.

Turecko se v 67. minutě dožadovalo penalty. Na zem byl v pokutovém územím Portugalska poslán Alper Yilmaz. VAR sice celou situaci zkoumal, ale nic nepovoleného nenašel.

Oba týmy si v posledních zhruba 20 minutách ještě vytvořili několik příležitostí, žádná z nich ale gólem neskončila. Portugalsko tedy porazilo Turecko 3:0, do tabulky skupiny F zapsalo další tři body a zajistilo si postup do osmifinále.

Zdroj: EURO 2024