Neděle, 8 září, 2024
DomůSportFootballPrvní zaváhání v přípravě. Viktoria Plzeň nezvládla v Rakousku souboj s ázerbájdžánským...

První zaváhání v přípravě. Viktoria Plzeň nezvládla v Rakousku souboj s ázerbájdžánským mistrem

Letní příprava plzeňských hráčů míří pomalu a jistě do svého finále. Viktoriáni odehráli na soustředění v sousední zemi celkem už pátý přípravný duel. Po čtyřech výhrách přišlo mírné vystřízlivění, protože prvním přemožitelem byl ázerbájdžánský FK Karabach, který po velmi dobrém výkonu vyhrál 2:1. Co bylo v tomto střetnutí k vidění?

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Když vyšel na povrch soupeř FK Karabach, tak ne jednomu příznivci českého fotbalu naskočily vzpomínky na srpen 2022. To totiž právě hráči z města piva hráli s tímto soupeřem play-off Ligy mistrů a senzačně přes něj pronikli do skupinové fáze.

Ve Westendorfu ovšem o moc nešlo, jelikož oba týmy testují svou formu před náročnými ročníky. V krásném počasí a prostředí se na začátku hrálo opatrně. Vše odstartoval velkou šancí v 16. minutě Vydra, jenž trefil pouze boční síť.

22. minuta přinesla šok pro fanoušky Viktorie. Po propadnutí obrany vyrazil do rychlého brejku Zoubir, který našel v náběhu svého spoluhráče. Tím byl Leandro Andrade a ten už práci do odkryté svatyně měl zcela jednoduchou.

Šokovaná Plzeň následně tahala za kratší kus provazu, což bylo potvrzeno těsně před přestávkou. Sehraný signál zakončil přesným pokusem na zadní tyč dvougólový Leandro Andrade. Vytáhlý gólman Wiegele neměl žádný nárok zasáhnout.

Druhá půle obrat nepřinesla

Po poločasové přestávce český celek vyměnil téměř celou jedenáctku. To přineslo ovoce, protože ve 49. minutě vyslal do úprku Kabonga navrátilec z dovolené Červ. První jmenovaný obehrál brankáře Buntica a v klidu doklepl do sítě.

Zbytek druhého dějství byl v režii plzeňských borců a přibývaly také šance. Sojka po nepřehlednostech vypálil na zadní tyč, jenomže Buntic byl pozorný. Po chvilce kombinoval Kabongo s Mosquera, ale ani jejich akce nepřinesla žádnou trefu. Karabach zbytek zápasu ubránil a připsal výhru 2:1.

„Prohráli jsme, ale myslím, že to splnilo ten účel, odmakali jsme to. Bylo teda veliký vedro, takže o to to bylo náročnější, ale rozdělili jsme to na dvě jedenáctky a prohráli jsme 1:2, ale celý tým to odmakal,“ zhodnotil prohraný duel Lukáš Červ pro YT kanál klubu.

Právě Červ se poprvé ukázal v letní přípravě. Po mistrovství Evropy nastoupil také záložník Pavel Šulc. Naopak obránce a opora Viktorie Robin Hranáč dostal volno. V červenomodrém dresu zasáhl ve své premiéře Brazilec Ricardinho.

Sestavy Viktoriánů

1. poločas: Wiegele – Dweh, Míka, Jemelka – Jirka, Kalvach, Panoš, Šulc, Cadu – Vydra, Vašulín

2. poločas: Tvrdoň – Havel, Míka, Sène – Kopic, Sojka, Červ, Mosquera – Ricardinho, Kabongo, Slončík

Zdroj: FC Viktoria Plzeň