Neděle, 8 září, 2024
DomůSportFootballPostavte Hlavatému sochu, žasnou v Liberci. Stěžují si naopak na útok

Postavte Hlavatému sochu, žasnou v Liberci. Stěžují si naopak na útok

Souboj dvou týmů, které vyhrály v prvním kole venkovní zápas, vítěze neměl. Liberec hrál se Sigmou Olomouc 1:1, což mrzí hlavně domácí Slovan. Ten především v prvním poločase výrazně dominoval, vstřelil ale jen jeden gól.

Liberec ani Olomouc zatím v lize neprohrály

Michal Hlavatý má po dvou kolech na kontě dvě asistence

Slovan má letos ambici skončit v TOP 5 a hrát za rok poháry

Liberec mohl a měl zápas rozhodnout v prvním poločase. Několik slibných náznaků šancí ale nedotáhl ke koncovce, Sigmu několikrát zachránil blok jednoho z obránců. Po poločase pak sama z ničeho nic srovnala.

Kauf, který se vyplácí

Liberec zatím v sezoně vstřelil čtyři regulérní a jeden neuznaný gól. Na tři z toho nahrál Michal Hlavatý, který na server Čech přišel spolu s hlavním trenérem Radoslavem Kováčem. A publikum si ho nemůže vynachválit.

„Postavte Hlavatýmu sochu, to byl nákup. Neskutečný hráč,“ napsal v lajkovaném komentáři pod facebookový příspěvek Liberce fanoušek Jakub. A podobných na sítích létaly desítky.

Hlavatý tentokrát do nájezdu na brankáře poslal Ahmada Ghaliho, kterému však gólovou radost přerušil ofsajd. Přesto blonďatý záložník znovu ukázal, proč po něm minulou zimu pokoukávala i Slavia Jindřicha Trpišovského.

Potřebují ještě útočníka

Pokud s nějakým postem zatím fanoušci spokojeni nejsou, je to hrot útoku. Michael Rabušic už je na pozici útočníka příliš starý, jeho náhradník v úvodních dvou kolech Lukáš Letenay vůbec neobstál.

„Smůla, byli jsme lepší a dobrej výkon. Letenay nemá ani Varnsdorf, 2.slovenská je jak naše divize a podle toho to vypadá. Příště radši Rabušice,“ napsal fanoušek Filip.

A slovenská posila z druholigového Puchova bude hrát hodně pravděpodobně i nadále. Ofenzivní jednička Slovanu Luka Kulenovič je totiž na odchodu do nizozemské Eredivisie.

Zdroj: Facebook