Úterý, 30 července, 2024
DomůSportFootballPavelka: Jde o nejzvláštnější přípravu, co jsem zažil. Kluci z reprezentací se...

Pavelka: Jde o nejzvláštnější přípravu, co jsem zažil. Kluci z reprezentací se připojili týden a kousek před začátkem ligy

Sparta má za sebou poměrně neúspěšný přípravný zápas s dánským Bröndby, se kterým padla 2:5. Záložník David Pavelka následně po utkání přiznal, že nezažil zvláštnější přípravu. Lídři týmu se totiž teprve ve středu připojili do tréninku. A to se hraje už za týden.

Sparta v přípravě ostudně padla s Bröndby 2:5

Do zápasu stále nenaskočili reprezentanti

Pavelka podle svých slov nezažil zvláštnější přípravu

Sparta se po dvou přípravných zápasech na Letné přesunula do německého Grassau, kde se připravuje na start následující sezony. Ta pro Spartu začíná už příští pátek doma s Pardubicemi.

Každý zápas by se tedy měl směřovat k sehrání týmu. Opak je ale pravdou, ani do zápasu s Bröndby totiž nenaskočily opory, které se zúčastnily mistrovství Evropy v Německu.

Důvod je prostý, hráči se totiž teprve v den zápasu připojili k týmu. Tedy alespoň ti, kteří skončili svou pouť už ve skupině. Na utkání to bylo znát, sestava byla omlazená a fanoušci se velké podívané nedočkali.

Sparta už v poločase prohrávala 0:4 a schylovalo se k debaklu. Druhý poločas sice vyhrála 2:1, ale porážka 2:5 s dánským Bröndby nevypadá vůbec dobře, nehledě na výkon několika hráčů, kteří mají bojovat o základní sestavu.

„Musím říct, že bylo zvláštní, že tým není tak dlouhou dobu pohromadě. Kluci se připojili týden a kousek před začátkem ligy. Jde o nejzvláštnější přípravu, co jsem zažil. Tým byl hodně namixovaný, šanci dostali mladí,“ řekl pro iSport David Pavelka.

Zkušený záložník se Spartou prodloužil smlouvu, i když všechny strany nejspíše tuší, že na hřiště se moc nedostane a spíše bude silným článkem kabiny.

Sparta má nyní před sebou poslední přípravný zápas, který odehraje s rakouským Salzburgem. Jedná se o generálku, ale start reprezentantů je stále nepravděpodobný.

Zdroj: iSport