Středa, 3 července, 2024
DomůSportFootballOranjes otočili zápas proti Polsku, kterému chyběl Lewandowski. Rozhodující gól trefil spoluhráč...

Oranjes otočili zápas proti Polsku, kterému chyběl Lewandowski. Rozhodující gól trefil spoluhráč Pavla Kadeřábka

Spoluhráč českého obránce Pavla Kadeřábka Weghorst rozhodl o výhře Nizozemska nad Polskem v poměru  2:1. Našim sousedům chyběl zraněný kanonýr Lewandowski, přesto vedli. Duel otočily branky Gakpa a právě Weghorsta.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarmaVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

První zápas skupiny D letošního evropského šampionátu proti sobě postavil celky s velkou fotbalovou tradicí. Mistři Evropy a hned trojnásobní vicemistři světa z Nizozemska hráli s Polskem, držitele dvou světových bronzů.

Ronald Koeman postavil do branky jednadvacetiletého Verbruggena hrajícího za anglický Brigton. V sestavě nechyběly tradiční opory jako kapitán van Dijk, křídelník Dumfries či Cody Gakpo z Liverpoolu. Poláci nechali zraněného Lewandowskiho na lavičce.

Hned v úvodu střetnutí měl obrovskou šanci Tijjani Reijnders, který ve vápně dostal parádní přihrávku, ale branku Szczesnyho přestřelil. A tak udeřilo na druhé straně, hlavou se po rohovém kopu prosadil Adam Buksa.

Rozhodl Weghorst hrající s Čechy v Hoffenheimu

Nizozemsko se hnalo za vyrovnáním. Šanci měl van Dijk i Memphis Depay, který neproměnil krásné vyslání od Simonse. Prosadil se až Cody Gakpo, ten vypálil tečovanou střelu, která zapadla do polské branky.

Druhou půli opět odstartovaly šance Gakpa a Depaye. Povedeně střílel i aktivní Simons. Rozhodnout chtěl i Denzel Dumfries, ale proti byl opětovně vynikající Szczesny. V 81. minutě přišel na hřiště Wout Weghorst.

O dvě minuty později běžel útočník Hoffenheimu slavit. Krásnou přihrávkou ho totiž našel Nathan Aké a jedenatřicetiletý forvard potvrdil pověst zabijáka. O malou chvíli později mohl skóre pro Oranjes navýšit stoper de Vrij, ale hlavou netrefil přesně.

Nizozemsko tak vstoupilo do šampionátu podle svých představ. Poláci se před dalším zápasem, kdy je čeká v pátek Rakousko, budou modlit za uzdravení Lewandowskiho. Nizozemci hrají také v pátek s Francií.