Pondělí, 30 září, 2024
DomůSportFootballKylian Mbappé nehraje kvůli zranění a jeho reprezentační kolega slaví velké výročí....

Kylian Mbappé nehraje kvůli zranění a jeho reprezentační kolega slaví velké výročí. Souboj o Madrid zatím branku nenabídl

Osmé kolo španělské LaLigy vyvrcholilo městským derby mezi Atlétikem a Realem Madrid. Francouzský forvard Kylian Mbappé nemohl hrát kvůli zranění, ale na hřišti nechyběl jeho reprezentační kolega Antoine Griezmann. Ten nastoupil do svého pětistého utkání v LaLize.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Osmé kolo LaLigy proti sobě postavilo Atlético a Real Madrid

Do velkého madridského derby nemohl nastoupit Kylian Mbappé

Antoine Griezmann vyběhl do svého pětistého utkání v LaLize

Vedoucí Barcelona zaváhala (prohra 2:4 v Pamploně) a tak se v Madridu hrálo o stažení katalánského náskoku. Domácí Atlético se mohlo dostat na rozdíl tří bodů, Real by zásluhou triumfu v derby ztrácel na věčného rivala už jenom bod.

Do utkání ovšem nemohla nastoupit největší hvězda Bílého baletu Kylian Mbappé. Francouzský útočník se pere se svalovým zraněním, Carlo Ancelotti tak nasadil do útoku osvědčené brazilské duo Vinícius Júnior a Rodrygo.

Domácí měli v základu argentinského forvarda Juliana Álvareze, který v poslední minutě rozhodl o minulé ligové výhře (1:0 ve Vigu), kterého na hrotu doplnila letní posila z Villarrealu, produktivní Nor Alexander Sorloth.

Kylian Mbappé chyběl, Real se v úvodu nedokázal prosadit

Na trávník zaplněného stadionu Metropolitano vyběhl také Conor Gallagher. Transfer z londýnské Chelsea se velmi rychle sžil s prostředím a odvádí Atletům opravdu skvělé služby. Právě čtyřiadvacetiletý Angličan byl u zrodu první akce domácích.

Opravdová hrozba byla ovšem k vidění na druhé straně. Modrič se šikovně vyhnul obraně a servíroval míč na Bellinghama, který ho jen o kousek netrefil. V 10. minutě se do vápna z levé strany probojoval Álvarez, ale jeho přízemní střelu skvěle zlikvidoval Courtois.

Na hřišti nechyběl v červenobílém dresu domácích ani Antoine Griezmann, který ve svých třiatřiceti letech nastoupil už do pětistého utkání ve španělské nejvyšší soutěži. Této mety dosáhl během angažmá v Realu Sociedad, Barceloně a právě Atlétiku.

Další pěkná akce byla k vidění v 17. minutě, kdy vyslal dalekonosný projektil Federico Valverde, ale skvělý Oblak byl proti. Z dálky to o necelých dvacet minut později zkoušel i Bellingham, ale ani Angličan nemířil přesně. V závěru poločasu se ještě dožadoval penalty Rodrygo, ale sudí v klidu.

Zdroj: Nova Sport 4