Středa, 3 července, 2024
DomůSportFootballItalové titul neobhájí! Švýcarsko opět černým koněm turnaje

Italové titul neobhájí! Švýcarsko opět černým koněm turnaje

Aktuální držitel evropského titulu v podobě Itálie na svůj úspěch z roku 2021 nenaváže. V osmifinálovém souboji proti Švýcarsku si Italové ani neškrtli a soupeři podlehli jednoznačně 0:2. Potenciálním soupeřem Anglie a Slovenska bude tedy Švýcarsko.

Švýcarsko svým herním stylem jednoznačně přehrálo Itálii a zaslouženě si vybojovalo postup do další fáze vyřazovacích bojů mistrovství Evropy. Byla to jen otázka času, kdy Švýcaři skórují, protože si neustále vytvářeli šance a Italy absolutně k ničemu nepouštěli.

Následně ve 37. minutě udeřil Remo Freuler po prudké přihrávce do středu vápna od Rubena Vargase. Freuler si přihrávku nezpracoval ideálně, ale vysoko do vzduchu. Neměl s tím aleproblém, protože přímo ze vzduchu volejí zakončoval na přední tyč, a tak dostal míč do sítě.

Po poločasové přestávce bylo potřeba od Itálie převzít otěže zápasu, ale hned ve 46. minutě toto nedovolil Ruben Vargas, který zpoza vápna krásnou obalovačkou na vzdálenější tyč poslal Švýcarsko už do dvougólového vedení.

Italové si své šance v druhém poločase vypracovali, ale měli i trochu smůly, protože se dvakrát trefili do konstrukce brány. I to k tomu patří a Itálie na EURU končí.

Švýcarsko na ME 2020 (2021)

Na předchozím mistrovství Evropy se Švýcarům podařilo postoupit z třetího místa ve skupině. Před sebou nechali Itálii a Wales. Švýcary v osmifinále čekala favorizovaná Francie v čele z hvězdami jako Kyliqn Mbappé, Paul Pogba či Antoine Griezmann.

Bláznivé utkání zdobilo 6 gólů, na každé straně 3, a neskutečné zvraty a obraty. Nakonec na penalty postoupilo právě Švýcarsko, když v penaltovém rozstřelu všichni střelci uspěli, až na posledního Mbappého, kterému penaltu luxusně chytnul Yann Sommer.

Španělsko byl soupeř pro čtvrtfinále a opět to nebylo tak jednoznačné, jak se mohlo před zápasem zdát, protože po 120ti minutách bylo skóre vyrovnané 1:1 a následoval penaltový rozstřel. Tentokrát Švýcarsko úspěšné nebylo a v rozstřelu prohrálo 1:3.

Zdroj: TheAthletic